Modnie, oryginalnie i niepowtarzalnie będzie w sobotę w piwnicach Bootvina Music Club. Mnóstwo ciuchów, rękodzieła i designu czeka na odwiedzających Babi Targ.
W najbliższą sobotę szykuje się nie lada gratka dla szczecińskich pasjonatów mody, miłośniczek rękodzieła i wszystkich poszukujących oryginalności. W piwnicach klubu Bootvina Music Club odbędzie się Babi Targ.
Jest to największa w Polsce impreza typu „swap party” polegająca na wymianie ubrań, butów i innych dodatków. Jej pomysł narodził się 6 lat temu w Poznaniu.
- Szukałam pomysłu na imprezę inaugurującą działalność Babilądu i przeczytałam gdzieś tekst o idei wymiany ciuchów. Stwierdziłam, że to świetny pomysł i bardzo bliska mi idea - ekologia zawsze była dla mnie ważna. Impreza polega na wymianie rzeczy, których już nie nosimy (lub nigdy nie założyłyśmy), a które są jeszcze w dobrym stanie i nadają się do noszenia. Na Babim Targu możemy je puścić dalej w obieg (tzn. sprzedać lub wymienić), a w zamian być może kupić lub otrzymać coś innego. Nie powiększamy tym samym góry śmieci, którą codziennie tworzymy, ograniczamy trochę konsumpcję na rzecz wtórnego obiegu, a przede wszystkim dobrze się bawimy. – mówi Joanna Stankiewicz pomysłodawczyni Babiego Targu oraz założycielka i dyrektorka Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd.
Od niedawna impreza odbywa się też w innych miastach. W Szczecinie będzie to już trzecia edycja.
W tamtym roku w Babim Targu wzięło udział ponad 200 osób. Teraz organizatorki spodziewają się dużo większej liczby gości. Samych wystawiających ma być ponad 100.
Dodatkowy element wydarzenia to kiermasz rękodzieła, na którym swoją twórczość zaprezentują młodzi szczecińscy projektanci. Będzie można zobaczyć i nabyć ręcznie wykonywaną biżuterię (https://www.facebook.com/pages/ETAGE/285278438275071 , http://multanka.blogspot.com/ ), lalki Tulilalu (http://tulilalu.blogspot.com/) czy dziergane na szydełku poszewki na poduszki ( http://www.pa-dragonfly.pl/ ).
Każdy może wymienić się ubraniami na sobotnim Babim Targu. Na imprezę nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Bilet dla odwiedzającego kosztuje 5 zł, natomiast wystawiający za swoje stanowisku musi zapłacić 10 zł.
Rezerwacja konieczna jest w przypadku zgłoszenia się na odbywający się w tym samym czasie kiermasz rękodzieła. Zgłoszenia należy kierować na adres: info@babilad.pl ( imię, nazwisko, numer telefonu, adres strony/ fanpage’a).
Komentarze
0