Nie będzie luk w Strefie Płatnego Parkowania. Szczecińscy urzędnicy wyciągają wnioski po programie ARCHIWOLTA portalu wSzczecinie.pl. Zmiany zapowiedział prezes spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, Radosław Kanarek.

– W nawiązaniu do programu ARCHIWOLTA poświęconego parkowaniu w Szczecinie, jak i spaceru z panem Szymonem Nieradką podjęta została decyzja przez Wydział Gospodarki Komunalnej, że zostanie uruchomiony proces weryfikacji i inwentaryzacji miejsc postojowych tak, aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń publiczną – potwierdził w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl Radosław Kanarek.

Wspomniany spacer odbył się pod koniec czerwca. Społecznik Szymon Nieradka pokazał prezesowi NiOL absurdy organizacji ruchu i parkowania w Szczecinie, o czym informowaliśmy na łamach portalu wSzczecinie.pl w poniedziałek. Aktywista przedstawił kilka odważnych tez, w tym między innymi te dotyczące luk w strefie. To miejsca, w których nie może interweniować ani straż miejska, ani kontrolerzy SPP, a znajdują się one wewnątrz obszarów z opłatami. Jak tłumaczyli rozmówcy, zinwentaryzowanie tych miejsc pozwoli wygenerować więcej przestrzeni do parkowania oraz ograniczy proceder nielegalnego postoju.

– W pierwszym etapie chcemy skupić się na ulicy Śląskiej. Później zajmiemy się aleją Jana Pawła II od placu Lotników do placu Grunwaldzkiego. Efekty będą do zaobserwowania przez kierowców w okolicach września i października tego roku. Chcemy, żeby był to proces systematyczny, żebyśmy mogli kolejne ulice inwentaryzować pod kątem oznakowania celem jego korekty i polepszenia – tłumaczył Radosław Kanarek.

Kolejna ARCHIWOLTA, prowadzona przez Aleksandrę Kopińską-Szykuć już w środę, 10 lipca. Jej tematem będzie przyszłość zabytkowych willi z al. Wojska Polskiego w Szczecinie.