Wśród gwiazd szczecińskiego Memoriału Wiesława Maniaka (w środę, 24 sierpnia) będą przede wszystkim polscy bohaterowie zakończonych niedawno mistrzostw Europy w Monachium. Nie zabraknie też najbardziej utytułowanych szczecinian – Piotra Liska (skok o tyczce) i Patryka Dobka (800 metrów). Otwarcie bram stadionu przy ul. Litewskiej o godzinie 16:00.

We wtorek po południu dokładne listy startowe nie były jeszcze znane. Wiadomo było już jednak, że na starcie nie zabraknie polskich lekkoatletów, którzy w ostatnich dniach błyszczeli na mistrzostwach kontynentu.

Pojawić ma się złota (100 metrów przez płotki) i srebrna (4x100 metrów) medalistka Pia Skrzyszowska (w Szczecinie wystartuje na 100 i 200 metrów), anonsowana jest też Anna Wielgosz (brąz na 800 metrów) i szczecinian Przemysław Słowikowski (brąz w sztafecie 4x100 metrów). Z zagranicznych gości, najbardziej znane jest nazwisko Brytyjczyka Lawrence’a Okoye, brązowego medalisty z Monachium w rzucie dyskiem.

Patronem zawodów jest fenomenalny sprinter ze Szczecina – Wiesław Maniak, „najszybszy biały człowiek” podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 roku, gdzie zajął czwarte miejsce indywidualnie na 100 metrów i zdobył srebro w sztafecie.

Dlatego w programie szczecińskiego memoriału co roku pojawia się dwubój sprinterski, który rzadko rozgrywany jest na innych zawodach. Kobiety (m.in. Skrzyszowska) i mężczyźni (m.in. Słowikowski) będą ścigać się najpierw na 100 metrów a później na 200 metrów. Zwycięży najlepszy w łączonej klasyfikacji obu dystansów.

Panowie i panie będą też rywalizować na 400 i 800 metrów. Dopełnieniem mityngu będą męskie konkurencje techniczne – skok o tyczce i rzut dyskiem. We wtorek po południu nie był jeszcze podany program minutowy imprezy.

Bilety kosztują 20 zł (miejsca są nienumerowane). Można je kupić za pośrednictwem serwisu bilety.fm – https://bilety.fm/pl.