Kolejnym gościem w cyklu Pan od książek był Marek Boszko-Rudnicki, dziennikarz i autor powieści sensacyjnych, w których znajdziemy także Szczecin.

Boszko-Rudnicki jest dziennikarzem i redaktorem kilku tytułów prasowych. Za swoją pracę otrzymał nagrody dziennikarskie. Jego najnowsza powieść – „Szpony diabła” ukazała się w 2019 roku i jest prequelem „Remedium 111”. Całość tej serii pomyślana jest jako trylogia. Oprócz tego jest autorem również "Bękartów bogów" i "Kołowrotu dziejów”.

W jego powieściach znajdziemy sporo zagadek, które określamy „teoriami spiskowymi”, a które dla autora są warte sprawdzenia. Hobbystycznie zajmuje się historią i paleoastronautyką. Te zainteresowania oczywiście znajdziemy w „Szponach diabła” i całej twórczości Marka Boszko-Rudnickiego.

Nie brakuje więc w tych powieściach kontrowersji i sensacji. Jeżeli do tego dodamy akcje i zagadki, które muszą rozwiązać bohaterowie, to klaruje nam się pisarska wizja autora. Bez wątpienia fani Ericha von Dänikena znajdą tu, co lubią.

 

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek