W listopadzie, pomimo trwającego remontu siedziby teatru, pod szyldem ośrodka teatralnego Kana będą odbywały się liczne wydarzenia. Warto odwiedzić Piwnicę Kany oraz uważnie śledzić wydarzenia gościnne.
Tandemy językowe, czyli nauka w parach
W każdą środę miesiąca (3, 10, 17, 24 listopada) o godzinie 18.00 w Piwnicy Kany odbywają się spotkania otwarte pod hasłem: „Tandemy językowe”, czyli bezpłatne konwersacje dla każdego. Spotkania mają swobodny charakter i służą nawiązywaniu kontaktów pomiędzy osobami różnych narodowości, które nawzajem uczą się swoich ojczystych języków. To świetna okazja, aby miło spędzić jesienny wieczór: popijając gorącą czekoladę i ucząc się wybranego języka. Oferta językowa obejmuje języki: polski, niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, włoski (na każdym stoliku znajdziemy tabliczkę z informację, w jakim języku można przy nim porozmawiać). Jeśli pojawią się osoby chcące rozmawiać w języku innym niż proponowane, organizatorzy zadbają, aby znalazł się dla nich wolny stolik. Podczas spotkań jest również możliwość porozmawiania z native speakerami.
Pajdokracja, czyli dzieciaki górą!
Natomiast w każdą niedzielę (7, 14, 21, 28 listopada) w Piwnicy Kany rządy przejmują najmłodsi, a lokal zmienia się w przestrzeń w pełni rodzinną. Od godziny 12.00 trwają spotkania otwarte, podczas których dzieci będą mogły spędzić czas na zabawach i grach edukacyjnych . Dodatkowo pociechy będą mogły korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych przyborów do rysowania i malowania. Ciekawostką okażą się na pewno cykle twórczych warsztatów (m.in. foto-animacje czy zabawy „światłoczułe”). W czasie, gdy dzieci będą zajęte poznawaniem wszystkich przygotowanych dla nich atrakcji, rodzice będą mogli zarówno zrelaksować się przy kawie, jak i popracować na laptopie (lokal oferuje bezprzewodowy Internet). Dla gości przygotowano specjalne rodzinne menu.
Więcej informacji oraz bieżący program na www.petitpompon.com.
Wieczory muzyczne, wieczory teatralne
13 listopada o godzinie 20.00 w Piwnicy Kany wystąpi zespół Kariera. Jest to czteroosobowa formacja (Maciek Markowski - klarnet basowy, moog, elektronika, gitara, kazoo, chórki; Tomek Nowacki - śpiew, melodyka, kazoo; Marcin Ożóg - kontrabas, chórki; Sebastian Szczepanowski - perkusja, chórki). Wrocławscy muzycy określani są jako „sceniczna petarda”. Grają muzykę energetyczną, łączącą jazz, old school, elektronikę, post punk, czasem również big beat. Wokalista zespołu, Tomek Nowacki, wykonuje pełne ironicznego humoru teksty swojego autorstwa. Natomiast już 19, 20 i 21 listopada (godz. 19.00) warto wybrać się do Willi Lentza, aby obejrzeć spektakl Teatru Kana, „Lailonia” (reż. Mateusza Przyłęckiego). Długi jesienny wieczór na pewno upłynie widzom oglądającym ten niezwykły spektakl, oparty na motywach zbioru opowiadań „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz inne bajki” Leszka Kołakowskiego, w przyjemnej atmosferze. Również w listopadzie TVP Kultura wyemituje w cyklu „Jesień z mistrzem” reportaż o szczecińskim festiwalu „Spoiwa Kultury” (10 listopada, godz. 17.05).
Spotkanie z fotografią Andrieja Cieżyna
Urodzony w 1960 roku Andriej Cieżyn (Andrey Chegin) to cieszący się ogromnym uznaniem rosyjski fotograf, zajmujący się wyłącznie fotografią analogową oraz tradycyjną metodą wywoływania zdjęć w czerni i bieli (więcej informacji o autorze na: www.chegin.com). Andriej Cieżyn zaprezentuje w Szczecinie dwie wystawy: „Przestrzeń Eschera” (wernisaż: 12 listopada, godz. 19.00 w Piwnicy Kany) oraz „Świetopis” (wernisaż: 14 listopada, godz. 15.00 w Starej Cerkwi, ul. Wawrzyniaka). Pierwsza z wystaw poświęcona jest holenderskiemu artyście-grafikowi Maurycemu Escherowi, znanemu ze swoich eksperymentów z przestrzenią. Natomiast druga to nowy cykl prac autora. Spotkanie z Andriejem Cieżynem będzie możliwe 15 listopada o godz. 19.00 w Piwnicy Kany. Artysta poprowadzi również warsztaty fotografii analogowej, podczas których przybliży uczestnikom swój sposób myślenia o sztuce fotograficznej. Warsztaty odbędą się w dniach 19-21 listopada w Piwnicy Kany (na zajęcia obowiązują zapisy: piwnicakany@gmail.com lub 663 442 105).
Przeczytałeś dobrą książkę? Podaj dalej!
W Ośrodku Teatralnym Kana trwa zbiórka książek. Organizatorzy zachęcają: Jeśli przeczytałeś jakąś ciekawą książkę, którą poleciłbyś innym, a leży u Ciebie zakurzona, to zachęcamy do przyniesienia jej do Piwnicy w zamian za 30% zniżkę na wybrany posiłek, piwo lub drink z karty. Zachęta i promocja trwa do końca roku, jeśli okaże się sukcesem to z chęcią ją przedłużymy. Uwaga! Od momentu zostawienia książka żyje własnym życiem!
Komentarze
2