spektakle i opery

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie

foto: Natasza Młudzik / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 06.01.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
30 i 35 zł
Opis wydarzenia
Do tej pory reżyserowała spektakle w Teatrze Krypta. "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” to pierwsza inscenizacja Anny Januszewskiej na jednej ze scen Teatru Współczesnego w Szczecinie. "Debiut" zdecydowanie godny uwagi.

Zabawna, prowokująca w formie i treści komedia. Z wątkiem kryminalnym i lirycznym podmiotem. O życiu i przeżyciu. O nas. Kto zwariował? I co może nasza wyobraźnia?

„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” to inteligentna rozrywka na najwyższym poziomie. Spektakl przygotowała i gra w nim główną rolę wybitna aktorka szczecińskiej sceny Anna Januszewska, laureatka wielu nagród aktorskich na festiwalach w Polsce, doskonale znana m.in. z roli Anieli Dulskiej w „Moralności pani Dulskiej” w reż. Anny Augustynowicz. Dzięki Annie Januszewskiej i jej scenicznym partnerom spektakl jest przede wszystkim aktorskim popisem, który żadnej publiczności nie pozostawi obojętnym.

Spektakl zdobył Grand Prix XVIII Przeglądu Małych Form Teatralnych w Łodzi „Letnia scena 2016″.

Anna Januszewska:

Osy i pszczoły należą do gatunku wyposażonego w jad dla obrony, ale też i ataku. Mają także rozpoznawalne ubarwienie ostrzegawcze. Człowiek obdarzony inteligencją ma możliwość wyboru, o ile od niego zależy pierwszy ruch. Jeśli jednak dojdzie do ukąszenia, pojawia się ból, który pomimo dostępnych środków łagodzących jest odczuwalny dość długo i indywidualnie różnie. Kiedy prowokuje się atak, można mówić o „bólu na życzenie”. To niebezpieczna zabawa, ale ostatnio nawet „bzykoterapia” jest w modzie.

Nasza recenzja: "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie", a my jesteśmy bezbronni


Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie

autor: Iwan Wyrypajew

przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

reżyseria, kostiumy, aranżacja przestrzeni: Anna Januszewska

 

obsada:

Helene: Anna Januszewska

Mark: Jacek Piątkowski

Joseph: Grzegorz Młudzik

 

premiera: 12 września 2015, Teatr Mały

spektakl trwa: 80 minut

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję