Nad Jeziorem Szmaragdowym nagrywaliśmy kolejny odcinek Pana od książek, w którym gościł Artur Giza-Zwierzchowski – autor książki „Przewodnik po magicznym lesie. Legendy Puszczy Bukowej”.

Autor jest szczecinianinem, który od zawsze mieszka w okolicach Puszczy Bukowej. Od najmłodszych lat spacerował jej ścieżkami, aż w końcu postanowił zgłębić tajemnice ukryte w tej przestrzeni. Tak narodził się m.in. projekt Studio Legend, ale również wykorzystanie wykształcenia psychoterapeutycznego w rozwijaniu koncepcji koncepcję terapeutycznej funkcji kontemplacyjnego kontaktu z dziką przyrodą.

„Legendy Puszczy Bukowej” to książka łącząca kilka form. Oprócz samych legend znajdziemy ciekawostki oraz elementy klasycznego przewodnika. Sama Puszcza Bukowa kryje wiele tajemnic, a liczby gatunków roślin żyjących w niej jest imponująca. Książka dzięki tej mieszance gatunków i przepięknym ilustracjom (autorstwa Kamy Towcik) ma charakter książki familijnej. Warto czekać na dobrą pogodę by wybrać się z książką na wspólne odkrywanie Puszczy.

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek