Od soboty (1 sierpnia) skrzyżowanie ulicy Milczańskiej z Aleją Powstańców Wielkopolskich znów będzie przejezdne dla samochodów. Na swoje trasy wrócą również miejskie autobusy linii 53, 811 i 524, które od miesięcy korzystają z objazdu przez osiedle i ul. Orawską.

Ruchliwe, sąsiadujące ze szpitalem, skrzyżowanie zostało wyłączone w maju tego roku w związku z jego przebudową. Obecnie trwają ostatnie prace związane z układaniem nawierzchni mineralno-asfaltowej.

Przebudowa skrzyżowania to część inwestycji pn. „Przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu al. Powstańców Wielkopolskich do pętli Pomorzany wraz z rozbudową pętli”. Wykonawcą jest krakowska firma ZUE.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę nowych jezdni, chodników, torowiska, trakcji tramwajowej, infrastruktury podziemnej, oświetlenia oraz remont dwóch wiaduktów.