Jesteś nauczycielem i chcesz podnieść swoje kwalifikacje w wykonywanym zawodzie? A może chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności z nowej dziedziny, która przyda ci się w codziennej pracy pedagoga? W tych i wielu innych sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest kurs pedagogiczny. Czy warto się na niego zapisać i jakie szkolenie warto wybrać?

Dlaczego warto się zapisać na kurs pedagogiczny?

Podobnie jak inne formy rozwoju i kształcenia, tak i kurs pedagogiczny jest dobrym rozwiązaniem na poszerzenie swojej wiedzy, zdobycie nowych umiejętności, a także uzyskanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania określonych zawodów. Dzięki niemu przygotujesz się do pracy w placówce edukacyjnej oraz poznasz zagadnienia nie tylko z zakresu ogólnej edukacji, ale także pedagogiki specjalnej. Dodatkowo zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu pedagogicznego zwiększy twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Jaki kurs kwalifikacyjny warto wybrać?

Oferta kursów kwalifikacyjnych jest dość szeroka, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli chcesz rozpocząć pracę jako nauczyciel, jednak nie masz obycia pedagogicznego, to doskonałym rozwiązaniem jest szkolenie obejmujące nie tylko część teoretyczną, ale także 150 godzin praktyk, podczas których przygotujesz się do pracy na stanowisku pedagoga. Możesz także zapisać się na kurs pedagogiczny dedykowany przyszłym nauczycielom języków obcych – angielskiego, hiszpańskiego albo niemieckiego.

Jeżeli interesujesz się dziedziną branży specjalnej, to ukończenie jednego z kursów pedagogicznych jest równie dobrym pomysłem. Szkolenia dedykowane nauczycielom, pedagogom i psychologom szkolnym oraz pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych obejmują kursy kwalifikacyjne z zakresu pedagogiki leczniczej, oligofrenopedagogiki, autyzmu i zespołu Aspergera, tyflopedagogiki, surdopedagogiki, a także socjoterapii i terapii pedagogicznej.

Możesz zdecydować się także na inne kursy pedagogiczne, wśród których znajdziesz również te o charakterze kwalifikacyjnym. To między innymi szkolenie dla Instruktora Praktycznej Nauki Zawodu, z zakresu integracji sensorycznej, dla opiekuna w przedszkolu, dla kadry zarządzającej oświatą czy też z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.

Kurs pedagogiczny online – wygodny sposób na podnoszenie kwalifikacji

Nie musisz iść na kompromis między życiem zawodowym czy prywatnym a edukacją. Wystarczy, że zapiszesz się na kurs pedagogiczny online, organizowany np. przez Centrum Doskonalenia Zawodowego, aby zdobywać wiedzę, nowe umiejętności i kwalifikacje całkowicie przez internet. To doskonała propozycja dla aktywnych zawodowo nauczycieli, świeżo upieczonych mam i innych osób, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na edukację w formie stacjonarnej. Internetowy kurs pedagogiczny możesz w większości przypadków realizować w dogodnym dla siebie tempie, ucząc się wtedy, kiedy masz akurat wolną chwilę. W tym celu placówka daje ci dostęp do platformy e-learningowej, na której znajdziesz wszystkie niezbędne materiały.