Ostatni Bal Mediów zorganizowano w 2016 roku. Po 8 latach postanowiono reaktywować imprezę pod nazwą Bal(anga) Mediów. W sobotę dziennikarze szczecińskich redakcji, ludzie biznesu oraz politycy bawili się razem w Rockerze, który po kilkuletniej przerwie wraca na klubową mapę Szczecina. Wydarzenie miało także wymiar charytatywny.

Bal(anga) Mediów miała zintegrować lokalne media. W reaktywowanym Rocker Club bawili się dziennikarze m.in. portalu wSzczecinie.pl, Prestiżu, Gazety Wyborczej, TVN24, Głosu Szczecińskiego, Radia Eska, Polsatu, Super FM czy RMF FM, a także politycy, rzecznicy prasowi oraz ludzie biznesu. Wśród gości znaleźli się m.in. prezydent Piotr Krzystek, marszałek Olgierd Geblewicz, wojewoda Adam Rudawski, ministrowie Dariusz Wieczorek i Sławomir Nitras, były marszałek senatu prof. Tomasz Grodzki czy prezes Północnej Izby Gospodarczej Hanna Mojsiuk.

W części artystycznej zaprezentowali się Olek Różanek, Sylwester Ostrowski oraz Maciej Silski, któremu na gitarze akompaniował marszałek Olgierd Geblewicz.

Podczas wydarzenia odbyły się także aukcje charytatywne. Licytowano między innymi obrazy, rękodzieło, gadżety sportowe, w tym piłkę tenisową podpisaną przez Igę Świątek czy książkę prezydenta Krzystka z jego własnoręcznym podpisem. Zebrane środki trafią na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

- Jestem związana z hospicjum już 8 lat i wiem jak wielkie, codzienne potrzeby ma ta instytucja. Pomagamy dzieciom i dorosłym osobom potrzebującym na terenie całego województwa. Na sam dojazd do pacjentów wydawane są ogromne środki. Każda złotówka jest więc na wagę złota – mówiła dr Katarzyna Kazojć, prezes fundacji Biznes Innowacje Networking, współpracująca z hospicjum.

Frekwencja dopisała. Kolejna edycja wydarzenia wydaje się więc formalnością.