„Czy to możliwe, że właśnie widziałem pracownika ZDiTM z kosą spalinową? W lutym, w czasie śnieżycy? Przy takiej aurze przecież nie opłaca się kosić i chyba nie ma czego?” – napisał do nas w piątek jeden z czytelników. Sprawdziliśmy sytuację.

Pogoda w Szczecinie w ostatnich dniach rzeczywiście nie sprzyja porządkowaniu zieleni, dlatego nie dziwi reakcja naszego czytelnika, który w piątek zobaczył w al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie pracowników Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego z kosiarkami w dłoniach. Dodajmy, że mimo intensywnych opadów śniegu, panowie pracowali z zaangażowaniem. 

– Pracujemy cały rok. Prace porządkowe w Szczecinie trwają niezależnie od pogody w mieście – przyznaje Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Jak tłumaczy rzecznik, służby porządkowe używają sprzętu koszącego nie tylko do koszenia trawy, ale także do usuwania chwastów i nieczystości z trudno dostępnych miejsc. Ma to być bardziej efektywne niż wykonywanie takich prac ręcznie.