W niedzielę, 22 września, o godz. 16.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, w którym wezmą udział uczestnicy Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży w Szczecinie.
„Wpadnijcie i przenieście się razem z nami do lat 60. i 70. Wykonamy najpopularniejsze utwory zespołu, a dodatkowo będziecie mogli uczestniczyć w premierze naszego teledysku stworzonego do jednej z piosenek Filipinek! Nie może Was zabraknąć!” – zapraszają uczestnicy zespołu MARKATO na niedzielne spotkanie z FILIPINKAMI.
Artystki, które były ambasadorkami Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek zaszczycą swoją obecnością spotkanie, które odbędzie się z okazji 60-lecia zespołu. W ciągu dnia w Starej Rzeźni odbędą się spotkania dotyczące historii Filipinek. Ciepła herbata, ciasto w towarzystwie urokliwych tematów, stworzą niepowtarzalny czas spędzony w Starej Rzeźni. Podczas wydarzenia będzie szansa na to, by przenieść się w lata 60. i 70. W trakcie – premiera niespodzianka – teledysku zespołu Markato!
To nie pierwsze spotkanie uczestników z Paniami tworzącymi niegdyś zespół FIlipinki. We wrześniu ubiegłego roku, zespół Markato wziął również udział w podobnym wydarzeniu. Uczestnicy Pracowni Wokalnej zaśpiewali kilka piosenek słynnych Filipinek. Ich występ bardzo spodobał się publiczności, jak i bohaterkom spotkania.
Zespół Markato składa się z sześciu wokalistów, w którego skład wchodzą – Julia Czarnul, Natalia Nowerska, Roksana Kryś, Maria Bajda, Monika Oniszczuk i Marcin Lasocki. Śpiewają już ponad trzy lata pod czujnym okiem instruktora Dariusza Chmielewskiego – Absolwenta Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Markato ma na swoim koncie płyty, niezliczone ilości koncertów oraz mnóstwo sukcesów. Do tych najważniejszych należą: nagroda specjalna przyznana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w VI Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona, a także 3. miejsce w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
Organizatorzy wydarzenia: Fundacja POZYTYWY wraz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i Stowarzyszeniem OFFicyna
Komentarze
0