W listopadzie „Strefa 89” organizuje spotkanie z Christophem Fahle, współzałożycielem berlińskiego betahausu, kultowego już miejsca dla ludzi kreatywnych i myślących nieszablonowo. Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy z firmami w fazie rozwojowej, które aktywnie poszukują nowych rynków, już 15 listopada Christoph udzieli odpowiedzi na pytanie: „Jak zarabiać na innowacji?” i spojrzy na tę kwestię zupełnie innej, berlińskiej perspektywy.
 
„Strefa89”, jako pierwszy nieodpłatny coworking w Polsce, organizuje spotkania z osobami, które osiągnęły sukces umiejętnie poruszając się na styku sfer nauki i biznesu. Znani naukowcy, biznesmeni, artyści, światowe autorytety – ludzie kreatywni z kraju i z zagranicy na otwartych spotkaniach udzielają cennych wskazówek wszystkim, którzy stawiają nie tylko pierwsze kroki w biznesie.
 
Betahaus|Berlin obecnie jest „marką samą w sobie”, do którego startupowcy i freelancerzy ciągną całymi rzeszami, niejednokrotnie czekając w kolejce na możliwość wynajęcia własnej przestrzeni biurowej. To właśnie w tym bardzo dobrze zaprojektowanym inkubatorze innowacji i kreatywności rodzi się wiele pomysłów, których autorzy nawiązują później kontakty z inwestorami, zdobywając jednocześnie środki na ich realizację. Założycielom betahaus|Berlin udało się nie tylko stworzyć blisko współpracującą ze sobą społeczność, ale także modę na coworkingi. Jednym z przykładów może być szczecińska „Strefa 89”, której założyciele inspirowali się berlińskim inkubatorem.
 
Christoph Fahle, pierwszy listopadowy gość „Strefy 89” jest jednym z założycieli betahaus|Berlin. Jemu i jego kolegom udało się stworzyć miejsce wymiany myśli i współpracy, sprzyjające rozwojowi innowacyjnych pomysłów, którego atmosfera jest swobodna, otwarta i przyjazna. Jak sam mówi w wywiadach, kolaborację można porównać do gry w tenisa, ale w jego przypadku piłką są idee. I tak od pewnego czasu w betahaus|Berlin udaje się żonglować ideami z poważnymi graczami m.in. z Deutsche Telekom.
 
Poza zarządzaniem ogromnym centrum innowacji, które liczy 2500 m2 Christoph jest ekspertem z zakresu filozofii coworkingowej, struktury sieci bezprzewodowych i grywalizacji w środowisku pracy. W betahaus|Berlin jest odpowiedzialny za rozwój networkingu i za kontakt z inwestorami. A gdy nie przebywa w betahausie, z całą pewnością jest na „surftripie” czyli na wyprawie w poszukiwaniu idealnych fal.
 
Spotkanie z Christophem Fahle będzie miało charakter zajęć praktycznych i potrwa trzy godziny, będzie to prezentacja połączona z dyskusją i rozmową w swobodnej atmosferze.  Do tej pory „Strefa 89” przygotowała 17 takich spotkań. W przygotowaniu jest przynajmniej 3, na których wystąpią eksperci z Europy, którzy opowiadać będą m.in. prowadzeniu startupów, innowacji w biznesie, wykorzystywaniu PRu przez uczelnie wyższe.
 
Spotkanie z Christophem odbędzie się 15 listopada br. o godzinie 17:00. Szczegóły oraz informacje o bezpłatnych wejściówkach na www.strefa89.pl oraz na strefowym fanpage’u.
 
„Strefa 89” to kolejny krok na Twojej drodze do sukcesu!

"Strefa 89" jest częścią projektu "Innowacja poprzez co-munikację" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.