Cellulit to jeden z największych wrogów kobiety. Mają go niemal wszystkie panie, bez względu na to, ile mają lat i ile wskazuje ich BMI. Wygląda nieestetycznie, jest dużym problemem, stanowi duży kompleks, szczególnie widoczny latem, gdy chcemy wyjść na plażę lub gdy długie spodnie zamieniamy na krótkie spodenki. Stosujemy diety, używamy kremów, masujemy określone partie ciała. Wszystko jednak na nic. On ciągle tam jest. I co z nim zrobić? Jakie są sposoby na to, by faktycznie ten cellulit usunąć?</strong> <h2>Czym właściwie jest cellulit?
Czym właściwie jest cellulit?
Najprościej mówiąc jest to zaburzenie w budowie skóry, a dokładniej tkanki podskórnej, które prowadzi do zmian widocznych w poszczególnych partiach ciała. Objawia się występowaniem guzków i zagłębień, które porównać możemy do skórki pomarańczy, stąd bardzo często popularną nazwą na cellulit jest ,,skórka pomarańczowa”. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, a także i brzuchu. Choć nie jest to choroba, to jednak jest to poważny problem estetyczny, który prowadzi do niższej samooceny, do mniejszej pewności siebie, do większego dyskomfortu, niechęci robienia niektórych rzeczy. Jeśli ten problem jest mały, można usunąć go poprzez zmianę diety, większą ilość ruchu czy odpowiednie masaże. Jeśli jednak jest on dużo bardziej zaawansowany, konieczne jest zastosowanie odpowiednich metod leczenia https://holisticclinic.pl/kategoria/medycyna-estetyczna-cialo/problem/redukcja-cellulitu/, tak, aby móc sobie poradzić z zaistniałym problemem. Kliniki medycyny estetycznej mają nam do zaoferowania całkiem skuteczne w swoim działaniu rozwiązania.Jak powstaje cellulit?
Przyczyny cellulitu mogą być różne. Najczęściej głównymi są czynniki genetyczne, aczkolwiek nie mają one bezpośrednio wpływu na to, czy on się pojawi czy też nie. Zazwyczaj idące w parze przyczyny jego powstawania, w przypadku genetycznych predyspozycji pojawiają się u kobiet częściej, niż przy braku tych predyspozycji. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest podwyższony poziom estrogenów, ale również i niezdrowy styl życia, niewłaściwa dieta bogata w węglowodany proste i tłuszcze, a także siedzący tryb życia, który to prowadzi do zastoju krwi i limfy, powodując dalej obrzęk tkanki podskórnej. Jaka więc w tym wszystkim metoda działania będzie odpowiednią, by można było się go pozbyć? Jaki rodzaj zabiegu warto zastosować, by dał on wymarzony efekt i brak cellulitu?Najlepsze zabiegi na cellulit
Jakie rozwiązanie okaże się być tym najlepszym, aby cellulit przestał być naszym wrogiem numer jeden? Które z dostępnych przez klinikę zabiegów stanowią najlepszy do zastosowania wybór? Doskonałą opcją są ultradźwięki. Jest to rodzaj terapii, w której wykorzystuje się emitowanie fal ultradźwiękowych przy wykorzystaniu głowicy, która dołożona jest do ciała. Powstające fale rozbijają i upłynniają tkankę tłuszczową, która dalej przemieszcza się naczyniami limfatycznymi. Dodatkowo w zabiegu tym wykorzystuje się również i masaż limfatyczny. Ile razy należy taki zabieg powtórzyć, aby uzyskać zamierzone efekty?Trwałe efekty, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu można zobaczyć już po 4 – 6 zabiegach, gdzie nawet po pierwszym różnica jest znacząco widoczna.Co jeszcze? Na pewno często stosowaną i bardzo skuteczną z metod jest kriolipoliza. Polega ona na usuwaniu tkanki tłuszczowej wykorzystując w tym celu zimno. Mniej tłuszczu w danej partii ciała jednocześnie zmniejsza ilość cellulitu. Podczas zabiegu do wybranej partii ciała przykłada się aplikator chłodzący i zasysa tkankę, która chłodzona jest przez około jedną godzinę. Widoczne efekty można zobaczyć dopiero po około dwóch do czterech miesięcy.
Kolejną z dostępnych opcji są fale radiowe, które z kolei nie działają zimnem, ale ciepłem. Podgrzewają one skórę i tkankę podskórną, obkurczając jednocześnie kolagen. Dzięki temu zabiegowi skóra się wygładza i napina, a sama struktura skóry wzmacnia.Następną z dostępnych na rynku opcji jest mezoterapia i lipoliza iniekcyjna. W przypadku tych terapii stosuje się substancje nasilające rozpad tłuszczu. W mezoterapii wykorzystuje się między innymi roztwór z kofeiny, aminofiliny i teofiliny, a także witamin, wyciągów ziołowych, hormonów i minerałów. W lipolizie z kolei bazuje się na fosfatydylocholinie, którą to otrzymuje się z wyciągu soi, która to uszkadza komórki tłuszczowe.
Komentarze
0