W salonie Mercedes Benz Mojsiuk odbyła się kolejna odsłona Inspirujących Spotkań Kobiet. Przedsiębiorcze szczecinianki miały okazję do rozmów z pasjonującymi mieszkankami naszego regionu. Dyskusje przeplatane były prezentacjami samochodów, które można znaleźć we flocie Mercedes Benz Mojsiuk. Wieczór zakończył koncert Sylwii Różyckiej. – Motoryzacja też jest kobietą. Znam doskonale panie, które odwiedziły nasz salon i wiem, że to niezwykłe kobiety z pasją. Nasze spotkanie to okazja do integracji, wymiany doświadczeń i po prostu wypoczynku w życzliwym towarzystwie – mówi Hanna Mojsiuk, wiceprezes zarządu Grupy Mojsiuk.

Nowoczesność, bezpieczeństwo, komfort. Dlaczego marka Mercedes Benz to najlepszy przyjaciel kobiety?

Inspirujące Spotkanie Kobiet odbyło się w salonie Mercedes Benz Mojsiuk przy ul. Pomorskiej w Szczecinie. Na kilka godzin hala wystawiennicza zamieniła się w przestrzeń spotkania dla przedsiębiorczych kobiet ze Szczecina. Nie zabrakło przedstawicielek świata kultury, nauki i samorządu. 

Dodajmy, że Mercedes Benz Mojsiuk jest zaangażowany w aktywizację pań i integrację środowiska biznesowego Szczecina. Od kilku lat podczas plebiscytu „Magnolie Biznesu” wręczane są nagrody dla przedsiębiorczych kobiet „She is Mercedes”. 

– Organizując to spotkanie, chcieliśmy pokazać panie, które są aktywne zawodowo, spełnione i osiągnęły sukces. Takie kobiety mogą być inspiracją do działania i przekraczania swoich barier. Kobiety na Pomorzu Zachodnim są silne, pewne siebie, mogą sięgać najwyższych stanowisk i osiągać wielkie sukcesy, bo naprawdę są tego warte – mówi Agnieszka Mojsiuk, wiceprezes zarządu Grupy Mojsiuk. 

Podczas spotkania zaprezentowano również najnowsze mercedesy dostępne we flocie Grupy Mojsiuk. Jak mówi nasza rozmówczyni, są one symbolem komfortu, nowoczesności i bezpieczeństwa.

 – Mercedes idzie w kierunku pełnej elektryfikacji. Wchodzimy w inny wymiar motoryzacji. Mówiliśmy o tym podczas spotkania. Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana i o tym też dzisiaj mówiliśmy: Szanowne Panie, nie bójcie się zmian! – dodaje prezes Irena Mojsiuk. – Marka Mercerdes Benz to najlepszy przyjaciel kobiety.

„Biznes to relacje”

Inspirujące Spotkanie Kobiet zostało podzielone na kilka części. W pierwszej Hanna Mojsiuk, członek zarządu Grupy Mojsiuk, przeprowadziła rozmowę z Anną Bańkowską, członkiem zarządu województwa zachodniopomorskiego, oraz prof. Justyną Osuch-Mallet, rektorem Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. 

– Ważne są takie spotkania, bo poznajemy wspaniałe panie, które są aktywne, inspirujące i mają do przekazania ciekawe historie. Życiorysy wielu pań to żywy dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy silnymi, fajnymi kobietami. Przedsiębiorczych kobiet na Pomorzu Zachodnim nie brakuje, a rok 2023 w naszym regionie jest „Rokiem Przedsiębiorczości” – mówi Anna Bańkowska.

– Biznes to relacje. Każdy wie, że to najważniejsze w prowadzeniu działalności gospodarczej. Musimy mieć czas na rozmowę, wymianę doświadczeń, poznanie się. Wiele kobiet w biznesie ma wrażenie, że jest samotną wyspą. Takie spotkania pokazują, że tak nie jest, mamy bardzo różne doświadczenia – zaznacza prof. Justyna Osuch-Mallet.

Druga część spotkania dotyczyła pasji. Nina Kaczmarek z portalu kobietowo.pl rozmawiała z lekkoatletką i promotorką sportu Moniką Pyrek oraz pisarką Sylwią Trojanowską. Nie brakowało wypowiedzi o wzlotach, upadkach, inspiracjach oraz tym, by nie poddawać się w trudnych momentach.

Wieczór zakończył recital aktorki Teatru Polskiego, wokalistki oraz prezeski Fundacji Start Sylwii Różyckiej.