TBS Prawobrzeże kontynuuje budowę osiedla w rejonie ulic: Kusocińskiego, Sowińskiego i Głowackiego. W kolejnym etapie powstaną trzy budynki, w których do użytku zostanie oddanych 95 mieszkań.
Dzięki dogodnej lokalizacji blisko centrum, tereny, na których w XVIII wieku powstał Fort Prusy, są w ostatnich latach bardzo atrakcyjne dla deweloperów. W 2010 r. miejska spółka TBS Prawobrzeże jako jedna z pierwszych rozpoczęła inwestycję w tej okolicy. Od tamtego czasu obok wyrosły również budynki komercyjnych deweloperów: Siemaszko, Alsecco i Budnexu.

W drugim etapie TBS Prawobrzeże postawi trzy budynki, trzy- i czteropiętrowe. Znajdzie się w nich łącznie 95 mieszkań (jedno-, dwu- i trzypokojowych) oraz trzy lokale usługowe o pow. około 190 m2. Średni metraż mieszkania to 53 m2.

- Mieszkania będą oddawane w standardzie pod klucz. Ściany pomalowane na biało, wykładziny PCV na podłogach, w łazienkach okładziny ceramiczne na ścianach i podłodze, kuchenka elektryczna energooszczędna z płytą ceramiczną w kuchni, łazienka z białym montażem (wanna, umywalka). Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Każde mieszkanie powyżej parteru będzie wyposażone w balkon lub taras. Lokale wyposażone będą w stację cieplną z funkcją indywidualnego programowania ogrzewania lokalu. W każdej klatce schodowej zaprojektowano wózkownię do użytku mieszkańców – informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Zmieni się również teren wokół planowanych budynków. Powstaną chodniki, alejki, ławki, plac zabaw dla dzieci i miejsca parkingowe. Zasadzonych zostanie 56 drzew ozdobnych i 163 krzewy. Zachowane zostaną dwa narożne budynki ceglane, które są pod ochroną konserwatorską. Po kompleksowej rewitalizacji ich wnętrza zostaną zaadaptowane na trzy lokale użytkowe.

- Ukończenie inwestycji i oddanie mieszkań zaplanowane jest na czerwiec 2019 r. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko ze Szczecina. Planowany koszt zadania wynosi ok. 29 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego, wpłat partycypantów, środków Gminy Miasto Szczecin – tłumaczy Tomasz Klek.

Zainteresowani mieszkaniami mogą już się zgłaszać. Trwa nabór na nabycie partycypacji w kosztach budowy lokali mieszkalnych. Osoby partycypujące w kosztach budowy mieszkań po spełnieniu określonych warunków (progi dochodowe) zostaną ich najemcami. Za dwupokojowe mieszkanie trzeba zapłacić co najmniej 53 tys. zł Wartość partycypacji w trzypokojowym to już koszt rzędu 64 tys. zł. To 25% kosztów budowy 1m2. Wysokość czynszu najmu nie jest jeszcze określona, nie może przekroczyć maksymalnej stawki 13,68zł/m2. Więcej szczegółów na: http://www.tbs.szczecin.pl/pl/partycypacja/lista-lokali/sowinskiego