Kiedy po raz pierwszy pojawiła się informacja o tym, że Kino Pionier zawiesza swoją działalność, od razu pojawiły się głosy, że tak nie może się stać. W kilka dni udało się zebrać fundusze na dalsze funkcjonowanie kina!

 

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wynikające z niej obostrzenia mocno uderzają w instytucje kultury. Boleśnie przekonało się o tym Kino Pionier, które z powodu niskiej frekwencji na seansach, nie było w stanie się utrzymać.

Na wieść o zawieszeniu działalności najstarszego kina na świecie, mieszkańcy Szczecina tłumnie ruszyli z pomocą. W przeciągu zaledwie dwóch dni udało się zebrać równowartość kwoty potrzebnej na miesięczne utrzymanie kina (20 tys. zł). Dzięki takiemu zaangażowaniu Pionier wznawia swoją działalność. Już jutro (2.10) zaprasza na seanse, w tym propozycję dla dzieci „Waleczne rybki” czy ostatnio głośno omawiany film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Zbiórka jednak trwa nadal i każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Najbliższy cel to uzbieranie pieniędzy na utrzymanie kina przez kwartał. Aktualnie na koncie zbiórki jest nieco ponad 40 tys. zł. Więcej informacji na stronie: https://wspieram.to/NajstarszeKinoSwiata

Właściciele Pioniera na swoim Facebooku zamieścili wpis z podziękowaniami: „Drodzy Widzowie, z całego serca bardzo dziękujemy za pomoc! To dzięki Wam udało się w ciągu dwóch dni zebrać fundusze, które pomogą Kinu Pionier prowadzić działalność przez jeden miesiąc. Wciąż liczymy na wsparcie z Waszej strony!”