Godziny przygotowań stoiska, następnie trzy dni prezentowania oferty firmy, a wszystko po to, by zaprezentować się jak najlepiej, przykuć uwagę jak największej liczby potencjalnych klientów i ich pozyskać. Czy było warto? Czy już wiadomo, że się opłaciło?

Nowy dom z nowym wnętrzem

 

Około 20 minut drogi, zajęcie miejsca w kolejce samochodów czekających na wjazd na teren Targów, szukanie miejsca parkingowego, tłum ludzi przed wejściem i już - jesteśmy w środku. Podobno znajdę to wszystko czego potrzebuję do moich czterech kątów. Projektów domów i ogrodów niewiele, widocznie stwierdzono, że lepiej iść w stronę aranżacji i wykończenia wnętrz. Co prawda, to prawda. Kredyty coraz trudniej przecież dostać. Nowych drzwi natomiast dostatek, podobnie zresztą jak okien i schodów, choć ostatnio modne są domy parterowe. Duży wybór bram garażowych.

 

 

A co do środka? Mnie spodobała się lampka nocna i jak się okazało nie będę musiała daleko po nią jechać, bo firma Euro Klinkier, Dział Oświetlenia znajduje się w Szczecinie. Meble do kuchni – do wyboru do koloru. Ja postawiłabym na nowoczesność, ale sama nie podjęłabym się zaprojektowania tego pomieszczenia. Żaden problem powiedziano mi na stoisku i zaproponowano pomoc mgr Agnieszki Izabelli Łęckiej, architekta wnętrz. Wybór mebli do sypialni, specjalnych materaców, które uprzyjemnią nam wypoczynek oraz armatury łazienkowej nie był wprawdzie wielki, ale wystarczający, by zapoznać się z kilkoma nowinkami. Każdy, kto chciałby mieć w salonie kominek z pewnością był usatysfakcjonowany tym, co zobaczył na Targach. Ja także mam swój typ w tej dziedzinie – Palazzetti, model bin bang. Wszystkim tym, którzy z różnych względów nie mogą mieć tradycyjnego kominka polecam elementy wystroju wnętrz z ogniem firmy Planika, które robią oszałamiające wrażenie. Co jeszcze? Parkiety do domu. Niestety zabrakło wystawców z panelami, a szkoda. Dopisali natomiast ci, którzy chcieli przekonać szczecinian do zainwestowania w najnowsze sposoby ogrzewania mieszkań, np. Octopus Energi. Szwedzkie pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe – jak się okazało to dość kosztowna inwestycja.

 

 

Spodobało mi się niezmiernie Centrum Hobbystyczne DecoKreacje i kto wie, może skorzystam z zaproszenia na darmowe pokazy i udział w warsztatach. Warto wiedzieć jak ozdobić przedmioty codziennego użytku, potrafić nadać im charakter. Zachęcano mnie także do zapoznania się z techniką decoupage, która polega na naklejaniu papierowych elementów na dowolną powierzchnię (na wystawie były to świeczniki), by następnie pokryć ją lakierem. Stoisko to cieszyło się dziś wielkim zainteresowanie wśród najmłodszych, którzy mieli okazję, by upiększyć robione przez siebie bombki.

 

 

Ezoteria i zdrowa żywność

 

Wypiłam zdrowy, bo naturalny soczek, zjadłam pięknie wyciętą cytrynkę, poczęstowałam się kawałeczkiem kurczaczka. Reklama sokowirówki, tarki i patelni. Cóż, nie do końca o tym myślałam, kiedy usłyszałam hasło zdrowa żywność. No dobrze, miód miodem, od lipowego na przeziębienie, przez akacjowy, po wrzosowy, ale gdzie jakieś porady? Można było uzyskać tylko te dotyczące naturalnych kosmetyków.

 

 

Mojej głowie przydałby się masaż? Takiego zdania był jeden z wystawców. Z łatwością można było dostrzec go w tłumie, bowiem urządzenie do tego służące demonstrował na sobie. Nie zabrakło sprzętu rehabilitacyjnego oraz specjalnych foteli do masażu, niektórzy mieli okazję przekonać się czy naprawdę działają.

 

 

Na Targach nie zabrakło czegoś dla każdej kobiety- biżuterii. Można było kupić kolczyki, naszyjniki i bransolety wykonane z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. A także dla prawdziwego mężczyzny. Dużym zainteresowaniem cieszyło się niepasteryzowane piwo. Pozostało mi życzyć im NA ZDROWIE!  

 

 

Sukces sprzed roku powtórzony?

 

Wiele szczecińskich firm, które wystawiły się na Targach w roku ubiegłym, w tym nie prezentowało się na nich. Swoje decyzje motywowały brakiem większego zainteresowania, które powinno pojawić się po udziale w Targach, które podobno odniosły sukces?! Czy decyzja przez nie podjęta była słuszna? Czy tegorocznym wystawcom przybędzie klientów dzięki zaprezentowaniu się na Targach? Odpowiedzi na te pytania firmy mogą spodziewać się już w najbliższych dniach.