Najwybitniejsi eksperci zajmujący się na co dzień gospodarką, ekonomią, rynkiem pracy i współpracą z przedsiębiorcami spotkali się w Szczecinie. Za nami szósta już edycja wydarzenia Szczecin Biznes & HR, które organizuje Katarzyna Opiekulska-Sozańska wraz ze swoją firmą LSJ HR Group. – Zależało nam, by w jednym miejscu zgromadzić najgorętsze nazwiska zajmujące się rynkiem pracy i biznesem. Z jednej strony przedsiębiorcy dowiedzieli się, dokąd zmierza gospodarka, a z drugiej, jak pracować ze swoimi zespołami i poprawiać efektywność. Bardzo udana, merytoryczna edycja – podsumowuje organizatorka.

Szczecin Biznes & HR to wydarzenie gospodarcze, które na dobre zagościło już w harmonogramie szczecińskich wydarzeń biznesowych. W tegorocznej edycji wzięli udział m.in. Tina Sobocińska, Zuzanna Skalska, dr Maciej Kawecki, dr Paweł Fortuna czy jeden z najsłynniejszych polskich ekonomistów – prof. Robert Gwiazdowski.

– Przedsiębiorcy potrzebują dostępu do wiedzy. Postawiliśmy sobie cel, by raz w roku zapraszać do Szczecina ekspertów znanych z największych konferencji w Polsce, by podzielili się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem i obserwacjami – mówi Katarzyna Opiekulska-Sozańska, organizatorka wydarzenia i dyrektor zarządzająca LSJ HR Group.

– Przewodnią myślą całego spotkania były trendy przyszłości. Nie brakowało prelegentów ze świata naukowego, ale zaprosiliśmy także ekonomistów – mówi Maria Skowrońska, odpowiedzialna za agendę wydarzenia.

„Biznes to ludzie, rozmowy i wymiana doświadczeń”

Eksperci, którzy odwiedzili Szczecin, podkreślali, że przedsiębiorcy muszą się rozwijać i poszerzać wiedzę o trendach dominujących na rynku.

– Przedsiębiorcy są odpowiedzialni za swoje organizacje i na takich konferencjach znajdują odpowiedź na pytanie: co się dzieje na świecie? Jak nie być samotnym liderem? Jak radzić sobie z wyzwaniami podczas codziennego prowadzenia biznesu? Kuluary, networking, dzielenie się wiedzą, na takich wydarzeniach przedsiębiorcy mają szansę na konstruktywną rozmowę na każdy temat – mówi Tina Sobocińska, trenerka biznesu.

– Biznes powinien rozmawiać nie tylko o słupkach i pieniądzach, biznes powinien być przykładem dialogu ze społeczeństwem. O środowisku, innowacjach, informacjach. Biznes nie może być pomieszczeniem bez okien, dlatego super, że odbywają się takie konferencje, które uczą komunikacji – dodaje dr Paweł Fortuna.

Szczególnie wyczekiwane było wystąpienie prof. Roberta Gwiazdowskiego, jednego z najbardziej znanych w Polsce ekonomistów, od jakiegoś czasu komentatora popularnego Kanału Zero.

– Ekonomia służy biznesowi. Wszystkie konferencje służą biznesowi, w jednym miejscu spotyka się dużo ludzi, którzy rozmawiają. Biznes to są ludzie, rozmowy i wymiana doświadczeń. Takie spotkania to także możliwość nawiązywania współpracy o charakterze wymiany dóbr czy usług – mówi prof. Robert Gwiazdowski.

Spotkanie zakończyła debata ekspertów z udziałem publiczności.

Portal wSzczecinie.pl był patronem medialnym szóstej edycji konferencji Szczecin Biznes & HR.