Przed nami kolejna odsłona wyjątkowego cyklu Ikony Kultury. Na scenie Willi Lentza zaprezentowane zostaną piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego w autorskich interpretacjach Gaby Kulki. Laureatce Fryderyka będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem syna artysty, Jana Emila Młynarskiego. „Siłą cyklu Ikony Kultury jest rozpoznawalność artystów, których prezentujemy – są to nazwiska tak „mocne”, że każde pokolenie je kojarzy”, zapewnia Willa Lentza.

Koncerty w cyklu Ikony Kultury ukazują dorobek wybitnych postaci kultury w nowatorski sposób.

– Naszym celem jest przypomnienie największych gwiazd wszech czasów oraz ich najważniejszych dokonań twórczych. Do każdego koncertu z tego cyklu wybieramy świetnych artystów, przy których mamy pewność, że sprostają zadaniu, a nawet dołożą do swoich wykonań coś nowego, pozostawią pewien wyjątkowy ślad, wykonując utwory „gigantów” – mówią organizatorzy. 

Zabrzmią utwory z tekstami ikony polskiej piosenki

Najbliższa odsłona już w nadchodzący weekend, 23 i 24 września. Tym razem Willa Lentza przygotowała dwa koncerty z największymi przebojami, do których słowa napisał Wojciech Młynarski – jeden z najważniejszych twórców polskiej piosenki. Szczecinianie usłyszą utwory pochodzące z płyty zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację”. 

– To będzie pierwsze wydarzenie w Willi Lentza, które poświęcone jest stricte twórczości Wojciecha Młynarskiego. Natomiast po raz drugi z wielką radością gościmy Jana Emila Młynarskiego, który występował jako część Jazz Bandu Młynarski-Masecki podczas inauguracji działalności najmłodszej instytucji kultury Szczecina. Tamten koncert dostarczył wszystkim wiele wrażeń – tym bardziej nie możemy doczekać się najbliższego weekendu – podkreśla Willa Lentza.

Podróż przez muzyczne style

Koncerty zabiorą widzów w niezapomnianą podróż, która – podobnie jak upodobania Wojciecha Młynarskiego – w wielobarwny sposób połączy rozmaite style i nastroje. Zespół syna poety – Jana Emila Młynarskiego – wystąpi z otwartą na eksperymenty muzyczne Gabą Kulką. Wokalistka za swoją twórczość była nominowana do Paszportów Polityki, na swoim koncie ma Fryderyka. Publiczność wysłucha jazzu, dancingu, new wave czy folku, doświadczając wyjątkowej relacji pomiędzy Wojciechem Młynarskim a współpracującymi z nim kompozytorami. Wśród utworów nie zabraknie m.in. „Nie ma jak u mamy”, „Ogrzej mnie” czy „Piosenki starych kochanków”. 

Obok Gaby Kulki i Jana Emila Młynarskiego, na scenie wystąpią też znakomici muzycy, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski, m.in.: Wojciech Traczyk i Piotr Zabrodzki. 

– Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem – przyznaje Jan Młynarski. 

Na koncerty „Ikony Kultury. Młynarski Plays Młynarski feat. Gaba Kulka” Willa Lentza zaprasza w sobotę i niedzielę, 23 i 24 września, o godz. 19:00. Bilety dostępne są na stronie bilety.willa-lentza.pl.