Co prawda, na Szczecin Floating Garden musimy poczekać jeszcze ponad 30 lat, ale mały pływający ogród każdy z nas może podziwiać już teraz u siebie w domu. Wystarczy zaparzyć szczecińską herbatę.
Dostępna wyłącznie w Herbaciarni Fanaberia na Deptaku Bogusława szczecińska herbata nie bez powodu nazywa się Pływające Ogrody.
- Jej podstawą jest herbata czarna, ponieważ szczecińska mieszanka ma być pomysłem na prezent, pomysłem na pamiątkę z naszego miasta, a właśnie czarna herbata wydaje się taką najbardziej uniwersalną, którą piją wszyscy. - mówi Barbara Milewska z Fanaberii - Natomiast dodatki do tej herbaty zostały zainspirowane hasłem Szczecin Floating Garden. W mieszance dominuje bławatek, którego błękitny kolor ma nawiązywać do położenia Szczecina nad wodą – Odrą, jeziorami czy niedalekim morzem. Oprócz tego w skład szczecińskiej herbaty wchodzą różnego rodzaju płatki kwiatowe, kojarzące się z ogrodem, czyli naszym pływającym ogrodem. - wyjaśnia.
By posmakować Szczecin
Poza samym nawiązaniem do marki promującej miasto, pomysłodawczyni szczecińskiej herbaty zadbała o to, by jej produkt zawierał dużo więcej elementów, składających się na wizerunek Szczecina. I tak na opakowaniu widnieją Wały Chrobrego w oryginalnym ujęciu, zrobionym z pokładu Fryderyka Chopina. Wskazują na to wysuwające się na pierwszy plan liny i dzwon.
Jest też hasło: „Smakuj Szczecin, ODRAzu pokochasz”. - To trochę taka gra słowna. Hasło mówi nie tylko o takim smakowaniu dosłownym, ale też o smakowaniu pod każdą inną postacią – podziwianiu architektury, odwiedzaniu zielonych miejsc Szczecina czy przebywaniu nad akwenami wodnymi. Wszystko to jest smakowaniem naszego miasta. - tłumaczy Barbara Milewska.
Po pływającym ogrodzie jest szansa na magnolie
Z kolei z tyłu opakowania znajdują się ciekawostki o Szczecinie. - Umieściłam tam informacje o tym, że Szczecin na wiosnę jest miastem kwitnących magnolii. Wszystko dlatego, że magnolia była moim pierwszym pomysłem na szczecińską herbatę. Uważam, że jest to symbol, który najbardziej kojarzy się ze Szczecinem. Niestety bardzo trudno jest znaleźć taki dodatek jak kwiat magnolii, ale być może uda się to przy następnej kompozycji. - zaznacza pomysłodawczyni szczecińskiej herbaty.
Mimo że Pływające Ogrody w ofercie Fanaberii dostępne są zaledwie od początku sierpnia, to jak mówi Barbara Milewska, o przygotowaniu takiej szczecińskiej mieszanki myślała już od bardzo dawna. Szczecin odwiedza bowiem coraz więcej gości i turystów, a taka herbata idealnie nadaje się na miły i niezobowiązujący prezent.
Szczecińską herbatę można kupić w dwóch wariantach. Pierwszą opcją jest ozdobny kartonik (z wizerunkiem Wałów Chrobrego), w którym znajduje się 20 satynowych saszetek z herbatą w środku. Cena takiego zestawu wynosi 18 zł. Mieszankę można też nabyć na wagę – 100 gramów za 22 zł.
Pływających Ogrodów można też spróbować na miejscu w lokalu.
Komentarze
1