wSzczecinie.pl to nie tylko relacje i nowości z wielkich, rozreklamowanych imprez. To także wieści o rodzinnych festynach, które odbywają się na terenie miasta. Taki właśnie festyn 30 czerwca dla swoich pracowników, (lecz jak się okazało nie tylko, bowiem mile widziany był każdy, kto odwiedził imprezę) zorganizowała TP S.A.
Festyn mimo niesprzyjającej pogody cieszył się dosyć sporą frekwencją. Grochówka, kiełbaska z grilla i oczywiście nasze regionalne browary, zasiliły szeregi elementów składających się na udany festyn. W Powietrzu blues za sprawą zespołu Brothers, usłyszeliśmy przeboje polskiego i światowego bluesa, jak chociażby Sweet Home Chicago znane z Blues Brothers.

Niedaleko mini sceny wielkie dmuchane poduchy niewątpliwie największa atrakcja dla najmłodszych uczestników zabawy, ponadto konkursy angażujące całe rodziny, jak przeciąganie liny, wyścigi parami rodzic z dzieckiem.

Przednia zabawa w gronie rodziny, w gronie znajomych, na kilka godzin pozwalała uciec od codzienności i po prostu bawić się.