„Dziewczyny grają w piłkę nożną” — takie hasło ma zachęcić dzieci, nastolatki oraz ich rodziców do zainteresowania się kobiecą odmianą tego popularnego sportu drużynowego. Nabór do drużyn prowadzony jest przez szczeciński Ladies Football Academy w kilku grupach wiekowych: 4-6, 7-10, 11-14 oraz 14+ lat. Od niedawna tę inicjatywę wspiera też partner z ogromnym zapleczem sportowym, Grupa Lotos, od 2012 roku prowadząca ogólnopolską akcję „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”.

Poszukiwania sportowych talentów. Jakie kryje Szczecin?

Ladies Football Academy to ambitny projekt, który w 2018 roku powstał nie tylko z pasji do sportu, ale i z uwzględnieniem realnego zapotrzebowania na taką aktywność w regionie. Tegoroczne włączenie Akademii do portfolio zespołów wspieranych przez Lotos, to spore wyróżnienie i ogromny krok naprzód — zarówno pod względem wsparcia szkoleniowego, jak i sprzętowego. Najzdolniejsze zawodniczki mogą też liczyć na specjalne stypendia sportowe od Grupy Lotos, pomagające im w rozwinięciu przyszłej kariery. Stypendium oczywiście może być przyznane również dzieciom spoza drużyny seniorskiej, liczą się przede wszystkim umiejętności i sportowy duch.

Co ciekawe, LFA Szczecin jest obecnie jedynym ośrodkiem programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”, który znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Już dziś trenuje tu około 70 dziewcząt, z czego najmłodsze mają cztery lata — grupa ta też stale się powiększa. To właśnie wśród dzieci poszukuje się największych talentów, które kilkanaście lat później będą zachwycać w rozgrywkach na najwyższym szczeblu.

„Przede wszystkim gramy w piłkę”

— Nabór prowadzimy w trybie ciągłym, w każdej chwili można do nas zadzwonić i zapisać swoją pociechę do drużyny. Im szybciej dziecko zacznie trenować, tym większe szanse na rozwinięcie prawdziwego talentu — mówi prezes LFA Szczecin, Piotr Kaszycki. — Wraz z rozpoczęciem współpracy z Grupą Lotos, nasz projekt nabrał jeszcze większego rozpędu. W znaczący sposób rozbudowujemy kadrę trenerską. Dodatkowo na start każda zawodniczka otrzyma od nas komplet strojów sportowych marki Adidas, a rodzice mogą na bieżąco śledzić nowinki dotyczące treningów i kontaktować się z nami przez specjalną aplikację. Przyznaję, że ta ostatnia rzecz bardzo ułatwiła nam pracę — dodaje.

Pod względem wydarzeń sportowych wszystkie oczy skierowane są obecnie na drużynę seniorską LFA Szczecin, która gra na trzecim poziomie rozgrywkowym i świetnie sobie tam radzi. Zdolnym zawodniczkom ze Szczecina można kibicować zarówno na meczach odbywających się na miejscu, jak i podczas spotkań wyjazdowych — kalendarz jest rozłożony tak, jak w każdej innej lidze, więc co tydzień jest możliwość dopingowania drużyny.

Wystarczy zadzwonić, aby zapisać dziecko na zajęcia

Warto wiedzieć, że na zawody jeżdżą nie tylko seniorki. Młodsze grupy również rywalizują w ramach cyklicznie przygotowywanych przez ZZPN spotkań pod nazwą „Pierwsza piłka”. W LFA organizowane są również obozy letnie i zimowe.

Za prowadzenie poszczególnych grup wiekowych odpowiada doświadczona kadra trenerska. Od tego sezonu trenerzy współpracują z asystentami, więc udział w zajęciach daje gwarancję pełnej opieki, uwagi i wsparcia technicznego dla młodych zawodniczek. Treningi odbywają się dla najmłodszej grupy dwa razy w tygodniu lub minimum trzy razy na tydzień dla starszych dziewczyn.

Aby zapisać dziecko lub uzyskać więcej szczegółów, wystarczy zadzwonić pod numer +48 782 925 444.

Nabór trwa non stop, niezależnie od pory roku i sezonu. Pozostałe informacje na stronie Ladies Football Academy: http://www.lfa-szczecin.pl/

Zapraszamy do kontaktu oraz kibicowania drużynom LFA Szczecin na wszystkich boiskach!