Dzień otwarty stajni 26 września inicjowany jest przez Deutschen Reiterlichen Vereinigung i obejmuje teren całych Niemiec.

Ideą przedsięwzięcia jest przybliżenie ludziom natury wspaniałych zwierząt, jakimi są konie kładąc szczególny nacisk na alternatywne i aktywne spędzanie czasu przez najmłodszych.

Uczestnicząc w dniu otwartym stajni można dowiedzieć się, jakie są dyscypliny sportowe jak wygląda pielęgnacja koni, żywienie i wielu innych ciekawych rzeczy związanych z końmi.

W przedsięwzięcie zaangażowała się stajnia leżąca 3 km od Bismarku ( ok. 3 km od granicy z Lubieszynem). Jest to niebywała okazja dla Polaków by wybrać się z dziećmi do malowniczej stajni.

Jaki jest program Dnia otwartego stajni w Bismarku? Na początek przedstawione zostaną w teorii dyscypliny sportowe związane z końmi a później demonstracja poszczególnych dyscyplin. Następnie każdy empirycznie będzie mógł zaznajomić się ze sztuką pielęgnacji i dbałości o dobrostan konia. Oprócz tego zorganizowany zostanie pchli targ, na którym zakupić będzie można używany sprzęt jeździecki oraz wiele innych atrakcji dla dzieci.

Polacy nie muszą się martwić barierą językową, bowiem całość prezentować będą zarówno Polacy jak i Niemcy.

Stajnia nieopodal Bismarku w „końskim” środowisku cieszy się niezwykłą renomą i prestiżem. Przyciąga ludzi nie tylko z Niemiec, ale i z Polski. W weekendy polskie dzieci wraz z rodzicami przyjeżdżają uczyć się jeździć. Oprócz tego wielu Polaków wynajmuje boksy w cenach, które uznać należy za konkurencyjne w stosunku do cen boksów polskich. Cyklicznie organizowane są również zawody.

Jest to okazja by zaznajomić się nie tylko z tym, jak funkcjonuje stajnia, ale też jak funkcjonuje stajnia niemiecka. Organizacja i sposób prowadzenia jest zgoła inny od polskiego odpowiednika.

Dogodne położenie stajni czyni ją atrakcyjną dla Polaków. Wystarczy, bowiem przekroczyć granicę w Lubieszynie, po ok. 3 km znajdziemy się w Bismarku, gdzie znajduje się drogowskaz do stajni.

Zapraszamy wszystkich Szczecinian

26 września o godzinie 14

Reitn Fahrverein Bismark/Tanger

Hohenfelde Tanger 2