Niezależnie od tego, w jaki sposób ogrzewa się dom, budynek wielorodzinny lub siedzibę firmy – pompą ciepła, biomasą, gazem, a nawet węglem – można dzięki sprytnej zmianie znacząco ograniczyć wydatki i jednocześnie podwyższyć swój komfort cieplny. Tym kluczem do sukcesu jest przeprowadzenie remontu budynku, a konkretnie kompleksowej termomodernizacji. Czy zainwestowanie w takie rozwiązanie naprawdę się opłaca i co warto wybrać?

Zajrzyj do Bricoman, zaskoczy cię duży wybór i atrakcyjna cena

Sieć sklepów Bricoman, wraz ze swoją ofertą obejmującą ponad 30 000 artykułów budowlanych i remontowych, jest bardzo dobrym, wręcz strategicznym miejscem na rozplanowanie całej inwestycji. Można tu kupić wszystko: od mocowań, przez wełnę, aż po materiały wykończeniowe. Mocną wskazówką dla klienta indywidualnego powinien być fakt, że z oferty Bricoman bardzo chętnie korzystają fachowcy i specjaliści budowlani, firmy remontowe oraz podmioty z branży hotelarskiej, gastronomicznej i miejsca użyteczności publicznej.

Powodem jest nie tylko szeroka oferta – szczególnie wśród znanych, cenionych i sprawdzonych marek – ale również dostępność wszystkich materiałów w bardzo dobrych, hurtowych cenach.

— Oczywiście jest możliwość uzyskania atrakcyjnej wyceny towaru oraz jego transportu, szczególnie w przypadku klientów decydujących się np. na kompleksową termomodernizację albo budowę domu — mówi Aleksandra Biskot, kierowniczka działu budowlanego w szczecińskiej hurtowni Bricoman. — Mamy specjalny dział inwestycji, który znajduje się w naszym sklepie. Może tam zajrzeć nie tylko właściciel firmy, ale również klient indywidualny. Pracujący na miejscu handlowcy pomogą z wyceną, sprawdzą dostępność towaru i możliwości związane z wygodną dostawą – dodaje.

Jak ocieplać? Sprawdź rozwiązania Rockwool

Jedną z najlepszych marek, które można znaleźć w sklepie Bricoman przy ulicy Białowieskiej 1 w Szczecinie, jest Rockwool. Gdy mowa o termomodernizacji, nie sposób o niej nie wspomnieć, bo wełna, w której produkcji od 30 lat specjalizuje się Rockwool, to jeden z najczęstszych wyborów Polaków przy ocieplaniu dachów, a także przegród pionowych oraz wykonywaniu wszelkiego rodzaju izolacji.

Warto wiedzieć, że wełna nie występuje tylko w jednej odmianie, ponieważ w ofercie Rockwool mamy do czynienia z całą gamą produktową o różnych zastosowaniach. Dzięki różnym rodzajom można wykonać:

  • izolację akustyczną ścian działowych,

  • ocieplenie podłogi i stropu,

  • termomodernizację dachu i poddasza,

  • izolację przeciwogniową kominków,

  • wypełnienie przestrzeni pomiędzy ścianami poprzez nadmuch specjalnego granulatu z wełny skalnej , za pomocą maszyny do nadmuchu, która dostępna jest do wypożyczenia w Bricoman

Każdy z tych specjalistycznych produktów Rockwool jest stale dostępny w szczecińskim oddziale Bricoman. 

Dlaczego wełna? Ten produkt ma mnóstwo zalet

Warto postawić na dedykowane rozwiązanie, jak również markowe – 30 lat pełnej sukcesów obecności Rockwool na rynku to świetna podstawa gwarancji najwyższej jakości. W większości przypadków izolację nowego budynku lub termomodernizację już istniejącego wykonuje się tylko raz, więc trzeba zadbać, aby uzyskać jak najlepsze parametry dla danej przegrody.

W doborze właściwej grubości materiału oraz przeliczeniu opłacalności pomogą specjaliści pracujący w Bricoman, ale zanim to nastąpi, warto wiedzieć, że wełna ma kilka uniwersalnych właściwości i zalet:

  • to przede wszystkim produkt trwały, utrzymujący przez wiele lat bazowe właściwości,

  • wełna jest odporna na wilgoć, a przy tym pozostaje paroprzepuszczalna,

  • co istotne zapewnia ona nie tylko komfort cieplny, ale i akustyczny,

  • jest przy tym niepalna, więc gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jednocześnie wełna Rockwool jest rozwiązaniem w pełni przyjaznym środowisku, a tę kwestię również coraz mocniej powinien rozważać każdy inwestor.

— Wychodzimy z założenia, że w sklepach Bricoman klient powinien liczyć na wysoką jakość obsługi. W wielu dziedzinach związanych z budową i remontem domu, w tym również ociepleniem, pojawiają się niejasności, trudności i dodatkowe pytania. Osoby dostępne na miejscu zawsze starają się doradzać klientom wedle najlepszej swojej wiedzy, a w razie potrzeby podpowiadają też do jakiego specjalisty warto się udać. Pewnym jest, że każdy, kto się zjawi, może liczyć na doradztwo z naszej stronyopowiada Aleksandra Biskot.

Pełną ofertę, nie tylko materiałów ociepleniowych, ale i innych wyrobów budowlanych, można znaleźć na stronie https://www.bricoman.pl

Zapraszamy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy do sklepu w Szczecinie, ul. Białowieska 1 – na miejscu czeka wygodny parking, duża hala pełna najpotrzebniejszych materiałów, jak również możliwość skonsultowania zakupu ze specjalistą i umówienia wygodnej dostawy, w tym również HDS-em prosto na budowę.