To weekendowa propozycja (9-10 maja) skierowana do wszystkich: rodzin z dziećmi, młodzieży, dorosłych fanów budowania, kolekcjonerów oraz osób szukających inspiracji i kreatywnej rozrywki.
– Sercem wydarzenia będzie ogromna wystawa modeli przygotowanych przez twórców z całej Polski. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć z bliska niezwykłe projekty, porozmawiać z ich autorami, zrobić zdjęcia i poznać kulisy powstawania imponujących budowli – zdradzają organizatorzy.
Dodajmy, że Hocki Klocki są współorganizowane z Łukaszem „Maysterem” Góreckim – twórcą Art BrickStudio, konstruktorem i pasjonatem budowania z klocków, który od lat angażuje społeczność fanów i organizuje wydarzenia dla miłośników kreatywnego budowania.
Czas na pokaz własnych umiejętności
Oczywiście odwiedzający imprezę będą mogli również budować. W specjalnych strefach uczestnicy, niezależnie od wieku, spróbują swoich sił jako konstruktorzy, tworząc własne projekty czy podejmując kreatywne wyzwania.
Dodatkowo na scenie przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą konkursy z nagrodami, quizy wiedzy, sety Q&A oraz spotkania z twórcami. W wydarzeniu wezmą udział znani konstruktorzy, influencerzy oraz pasjonaci świata klocków, w tym uczestnicy i zwycięzcy programu LEGO Masters. Wśród gości m.in. FiranBricks, Lord of the Bricks, Klockorożec, Klocki Bliźniaków, Klocki ze Smoczej Krainy, Druczki Alpaczki, Poskładanny, BrickFun, Brick Manufactory. Jak przekonują organizatorzy, to okazja, aby zdobyć autograf i zrobić wspólne zdjęcie, dzieląc się przy tym pasją do budowania.
Nauka i zabawa w jednym
W programie znalazły się również warsztaty oraz aktywności edukacyjne związane z projektowaniem, kreatywnym myśleniem i drukiem 3D.
– To propozycje w szczególności skierowane do wszystkich, którzy chcą nie tylko dobrze się bawić, ale też odkryć nowe możliwości twórczego działania – przekonują organizatorzy.
Nie lada gratką będzie przygotowana specjalna przestrzeń dla kolekcjonerów i miłośników klocków. Jedną z atrakcji będzie wyjątkowa strefa sprzedażowa kolektywu Blokowisko, inspirowana klimatem lat 80., z unikatową aranżacją nawiązującą do kultowego kiosku z epoki PRL.
Na pewno warto będzie wziąć udział w uroczystej prezentacji autorskiej makiety budynku GOKSiR-u, wykonanej w całości z klocków.
Organizatorzy zapraszają 9 i 10 maja do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, wstęp w oba dni od godz. 10:00, bilety w przedsprzedaży 35 zł.
Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Komentarze