Selekcjoner Czesław Michniewicz rozesłał zaproszenia na zgrupowanie przed wrześniowymi meczami Ligi Narodów z Holandią i Walią. W kadrze znalazło się dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin – Kamil Grosicki i Mateusz Łęgowski.

Grosicki jest powoływany przez trenera Michniewicza od początku jego kadencji. W biało-czerwonych barwach rozegrał już łącznie 86 spotkań i było niemal pewne, że dostanie szansę na kolejne występy.

Zaskoczeniem może być natomiast powołanie Łęgowskiego, choć selekcjoner wymieniał wcześniej jego nazwisko w szerokim gronie piłkarzy, którym się przygląda. Dla 19-letniego środkowego pomocnika będzie to oczywiście okazja do debiutu w seniorskiej reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni zagrają 22 września w Warszawie z Holandią (g. 20.45) oraz 25 września w Cardiff z Walią (g. 20.45). Oba spotkania odbędą się w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski na wrześniowe zgrupowanie:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Radosław Majecki, Łukasz SKorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Robert Gumny, Kamil Glik, Mateusz Wieteska, Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Arkadiusz Reca.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Mateusz Klich, Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Mateusz Łęgowski, Jakub Piotrowski, Michał Skóraś, Sebastian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.