Wiceminister zdrowia Piotr Bromber wręczył w czwartek dyrektorom szpitali symboliczne czeki. Podczas konferencji w urzędzie wojewódzkim podkreślał, że przyznane pieniądze posłużą podniesieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Pomorza Zachodniego.
Szpital kliniczny nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej otrzymał 20 mln zł. Największa część tego dofinansowania pójdzie na zakup rezonansu magnetycznego. Pozostałe środki pozwolą na adaptację szpitalnych pomieszczeń do bezpiecznego znieczulania pacjentów i rozwój polickiej filii placówki. W tej drugiej lokalizacji powstaną nowoczesne pracownie endoskopowe i gastrologiczne, do których zakupiony zostanie również sprzęt.
Nieco ponad 12 mln zł trafi na konto szpitala klinicznego nr 2 na Pomorzanach. Pozwoli to na inwestycję w budynku „M”, w którym planowana jest rozbudowa Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz poszerzenie bazy łóżkowej i diagnostycznej Kliniki Nefrologii i Chorób Wewnętrznych.
Komentarze
1