Do końca 2019 r. szczeciński browar zostanie zmodernizowany, zyska nowe możliwości technologiczne dotyczące procesów warzenia i pakowania, a także nowe możliwości planistyczne oraz eksportowe. Stąd międzynarodowe marki piw będą trafiać na rynki, na których działa Grupa Carlsberg.

Warta 92 mln zł inwestycja już się rozpoczęła. Jej finalizacja planowana jest do końca 2019 r. Nowe zadania postawione przed Browarem Bosman wiązać się będą ze zwiększeniem zatrudnienia o 45 osób.

- Cieszy nas, że Grupa Carlsberg zdecydowała się wybrać Browar Bosman i zainwestować w Szczecinie. To wyróżnienie dla nas. Nasz zespół będzie mógł podnieść swoje kwalifikacje, trafi tutaj najnowocześniejszy sprzęt, będziemy mogli wytwarzać nowe formaty opakowań. Ponadto, zwiększymy możliwości produkcyjne i rozwiniemy umiejętności związane z planowaniem i eksportem. To duże wyzwanie, ale również ogromna szansa rozwojowa dla browaru i naszego zespołu - mówi Tomasz Malec, dyrektor Browaru Bosman.

Co piąte piwo w Szczecinie to Bosman

Browar przy ul. Chmielewskiego działa już od 171 lat. Od 2001 r. jest częścią Grupy Carlsberg. Od tamtego czasu zainwestowano w zakład łącznie ponad 210 mln zł. Powstają tutaj piwa Bosman Full i Bosman Specjal, a także inne marki wchodzące w skład duńskiego koncernu.

- Marka Bosman stanowi jedną z najchętniej wybieranych marek piwnych przez lokalnych konsumentów. Zajmuje pozycję lidera w swoim regionie, co piąte piwo kupowane w Szczecinie i okolicach to piwo marki Bosman – mówi Anna Jatczak, brand manager marki Bosman.

Zrównoważony rozwój

Browar Bosman często angażuje się w lokalne inicjatywy społeczne. W ostatnich latach m.in. pomógł wyposażyć boisko na Pomorzanach, zorganizował nasadzenia drzew wiśni na skwerze Jagny/Boryny, a także ufundował nową stolarkę okienną dla pobliskiej biblioteki.

Duży nacisk w zakładzie kładziony jest na zrównoważony rozwój, w tym przede wszystkim na oszczędność energii i zużywanej wody oraz ograniczenie emisji CO2 w czasie produkcji i dystrybucji.