Jest jedyny w okolicy. Można tu przyjść, zbić przysłowiową „piątkę” z Marcinem, Filipem lub Pawłem i od razu poczuć się dosłownie tak, jak w ulubionej klubokawiarni. To również prawdziwa mekka dla fanów wyjątkowego, włoskiego designu w motoryzacji i miejsce dla osób z mocno ugruntowaną lub dopiero rodzącą się pasją do motocykli. Jednak to nie wszystko; w nowym salonie Ducati można też umówić się na jazdę próbną, uzyskać pomoc przy serwisie maszyny oraz nabyć wysokiej jakości – a jakże – włoskie akcesoria motocyklowe.

Do tej pory klienci chętni zobaczyć i wypróbować wyjątkowe maszyny ze stajni Ducati, musieli wybrać się w dalszą podróż do Gdańska albo Torunia. To zmieniło się 9 września 2023, kiedy w Szczecinie nastąpiło oficjalne otwarcie salonu Aries Szczecin przy Gryfińskiej 39B. 

Czym różni się to miejsce od typowego salonu samochodowego? Niemal wszystkim! Wspólnym mianownikiem jest jedynie motoryzacja i możliwość złożenia zamówienia, a różni się cała reszta: w samochodach cenimy ich walory użytkowe, a motocykle… to po prostu styl życia!

„Tu wszystko możesz, nic nie musisz. Przychodzisz jak do siebie”

— Mam taką ambicję, aby ten salon motocyklowy i serwis były w pełni przyjaznym użytkownikowi miejscem. Widzę to jako najlepszy w okolicy salon, ale w tym sensie, że ludziom będzie się chciało tu przychodzić, a potem wracać — z pełnym zaangażowaniem mówi Marcin Głazek, kierownik sprzedaży. — Mamy różne pomysły, wśród których najważniejszym jest tworzenie społeczności, w tym nie tylko takiej opartej na doradzaniu przy zakupie, ale przede wszystkim skoncentrowanej wokół różnego rodzaju wydarzeń, a nawet szkoleń — dodaje.

Czy jesień to dobry moment na otwarcie salonu motocyklowego?

Pozornym problemem w dynamicznym realizowaniu tego ambitnego planu mogła okazać się aktualna pora roku. Wszak właśnie teraz organizowane są kolejne „pożegnania sezonu”, a większość jednośladów powoli trafia na zimowy odpoczynek do garażu. Tymczasem okazuje się, że dla sklepu będącego dealerem takiej marki jak Ducati oraz równie ciekawych pojazdów z grupy Piaggio, to właśnie teraz zaczyna się bardzo intensywny okres.

— Myślę, że takim dobrym czasem na przemyślenia, plany i decyzje o zakupie jest właśnie jesień i zima. Wielu motocyklistów końcowe miesiące sezonu wykorzystuje na sprzedaż aktualnego sprzętu, za to teraz przychodzi dla nich czas na poszukiwania nowej maszyny na kolejny rok. Dzięki temu można na spokojnie podpisać umowę, a potem poczekać na wyprodukowanie wybranego egzemplarza, którego odbiór następuje na wiosnę — tłumaczy.

W dalszej rozmowie Marcin zdradza nam, jak wygląda proces umawiania się na jazdę próbną, która w przypadku motocykla przebiega nieco inaczej, niż w przypadku auta. Tutaj klient otrzymuje motor do własnej dyspozycji na około dwie godziny. W tym czasie może przejechać do stu kilometrów, aby w pełni nacieszyć się maszyną. Oczywiście wszystko po podpisaniu standardowej umowy i sprawdzeniu dokumentów. Warto też wiedzieć, że wszystkie pojazdy mają wykupione ubezpieczenie AC. Współczesne motocykle – szczególnie z takiej półki jak Ducati – na pokładzie dysponują wieloma systemami bezpieczeństwa, więc podczas jazdy swobodnie poczują się także ci, którzy wracają do jednośladów po dłuższej przerwie.

„Uwielbiam ten moment, gdy po jeździe próbnej klient zdejmuje kask, a ja widzę, jak na jego twarzy maluje się ogromny uśmiech od ucha do ucha”

Warto wspomnieć, że Ducati to marka wyjątkowa, bo słynąca nie tylko z ciekawych rozwiązań technologicznych i dużej mocy, ale przede wszystkim z niesamowitego wyglądu, tak charakterystycznego dla maszyn ze słonecznej Italii. Właśnie ta „włoska tkanka” jest jednym z magnesów przyciągających spojrzenia, to również powód, dla którego wielu pasjonatów jednośladów prędzej czy później pragnie mieć motor tego producenta na własność.

Skuter? Vespa! 

Odwiedzający salon przy Gryfińskiej mogą zobaczyć tu nie tylko pojazdy ze znaczkiem Ducati, ale też inne jednoślady, tym razem należące do grupy Piaggio. Są między innymi kultowe skutery, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – to będąca esencją włoskiego stylu życia Vespa.

— Niedawno zjawił się w salonie świetny klient, pracujący w branży prawniczej. Kupił u nas Vespę i po niedługim czasie przyjechał ponownie tylko po to, żeby pochwalić się, że całkowicie zrezygnował z samochodu przy codziennych dojazdach do pracy — opowiada z uśmiechem Marcin. — Na jego przykładzie okazuje się, że w Szczecinie również można prowadzić życie we włoskim stylu, dojeżdżając wszędzie szybko, z pominięciem korków i bez przesadnego martwienia się o parking. Przypomnę tylko, że taką maszyną o pojemności 125 cm3 mogą poruszać się niektórzy posiadacze prawa jazdy kategorii B. I dodam, że osiągana przez nie prędkość, czyli około 100 km/h, pozwala na całkiem komfortową jazdę również w nieco dalszej trasie – informuje.

Warto pamiętać, że oprócz salonu Ducati, w Aries Szczecin znajduje się sklep z akcesoriami dla motocyklistów, w tym także wysokiej jakości odzieżą marki Dainese oraz kaskami AGV. Mogą zawitać tu taże ci, którzy potrzebują serwisować swoje Ducati pod okiem doświadczonego mechanika i z dostępem do odpowiedniej aparatury pomiarowej.

Masz wolny dzień? Po prostu wpadnij do Marcina i spółki porozmawiać o motocyklach i przy okazji na pyszną kawę. Panowie doradzą, podzielą się doświadczeniem i zaproszą na najbliższe wydarzenie. A jeśli już wiesz, że lśniące nowością Ducati powinno trafić do ciebie na następny sezon, to koniecznie umów się na jazdę próbną!

Zapraszamy do salonu: ARIES SZCZECIN, UL. GRYFIŃSKA 39B, 70-772 SZCZECIN

szczecin.ducatipolska.pl/pl/kontakt