spektakle i opery

DLA DZIECI: Oktopus - podwodna improwizacja [spektakl improwizowany]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 15.12.2018
O której godzinie?
17:00
Za ile?
10 zł ulgowe, 20 zł normalne
Opis wydarzenia
Czy ośmiornice mają uszy? I po co im aż osiem ramion? Jak brzmi rafa koralowa i żyjące w niej zwierzęta? Na wszystkie te pytania odpowiemy dając się ponieść falom improwizacji. Wspólnie z publicznością stworzymy na żywo muzyczny spektakl o podwodnym świecie, który zupełnie jak improwizacje w muzyce, jest piękny i nieprzewidywalny. Dla całych rodzin, jedyny, niepowtarzalny i nie do powtórzenia (bo o to chodzi w improwizacji) już 15 grudnia!

"Oktopus - podwodna improwizacja" to opowieść o morskich stworzeniach żyjących w zjawiskowych głębinach Wielkiej Rafy Koralowej. Tę oceaniczną historię opowie Agata Kolasińska - postać znana młodym, szczecińskim melomanom - która wspólnie z publicznością będzie na żywo tworzyć fabułę spektaklu. Dźwięki dzikiego, podwodnego świata zaprezentują uczniowie szczecińskich szkół muzycznych grający na instrumentach perkusyjnych, dętych i smyczkowych, a całości dopełnią wodne wizualizacje.

Młodzi artyści przygotowując się do koncertu wezmą udział w kilkudniowych warsztatach z improwizacji muzycznej. Poznają specjalnie na tę okazję napisany "ośmiornicowy utwór", który składa się z ośmiu części. Podczas warsztatów będą wykonywać przypisane im fragmenty ale... z głowy, a nie z nut. Dzięki temu młodzi muzycy będą mieli szansę dać się ponieść nieskrępowanej wyobraźni i ekspresji muzycznej, niczym oceanicznym falom.

Każdy z instrumentów, niczym podwodne stworzenie, przeniesie młodych melomanów do barwnego świata rafy koralowej, gdzie życie toczy się intensywnie i gdzie wcale nie ma ciszy. Do tego, tak jak w naszych głowach, tak i pod wodą, pełno jest życia i pomysłów, które podczas koncertu 15 grudnia o godz. 17:00 przerodzą się w wielką podwodną improwizację.

Bilety w cenie 10/20 zł do nabycia w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

Dla dzieci od 6. roku życia.

Projekt realizowany jest w ramach Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Szczecin.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję