W śnieżny weekend proponujemy koncerty, filmy i teatr w różnych wydaniach. A zacząć weekend warto od merytorycznej rozmowy o... ACTA.

Piątek

1. Aktualnie

Fundacja Netcamp zaprasza na spotkanie OpenCoffee, które odbędzie się w piątek o godz. 17:00 w Piwnicy Kana. Tym razem głównym tematem będą kontrowersje związane z podpisaniem ACTA. -Pokażemy co może zmienić ta umowa z punktu widzenia prawnika, dostawcy internetu, firmy internetowej czy bloggera. - zapowiadają organizatorzy

[ czytaj więcej ]

 

2. Klasycznie

Zapraszamy na MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE - w najbliższy piątek 3 lutego - wystąpi Bartłomiej Nizioł w Koncercie skrzypcowym A-dur Karłowicza. W programie koncertu usłyszymy Soirees Musicales (Muzyczne wieczory), czyli pięć miniatur fortepianowych Rossiniego zorkiestrowanych przez Brittena na potrzeby muzyki do filmu "Człowiek z Alp"; Koncert skrzypcowy A-dur Karłowicza, romantyczny w formie, niezwykle wirtuozowski z ogromną siłą ekspresji i bogatą melodią, oraz I Symfonia g-moll "Zimowe marzenie" Czajkowskiego, najbardziej charakterystyczna dla stylu kompozytora z ujmującą melodyjnością rosyjskiego folkloru w tle.

[ czytaj więcej ]

 

3. Koncertowo

Krejzi Lokomotiv to projekt, który serwuje multiinstrumentalną mieszankę dźwięków Afryki, europejskiego rocka i wschodniej energii. Skład: Piotr "Piter" Rejdak - git. Wojciech "Gruby" Durnaś - git. Daniel "Talib" Kaczmarczyk - bass Norbert "Dżony" Różański - drums Tomasz "Afryka" Kiełkiewicz - conga Krzysztof "Krzysiu" Radew - dżemba.

[ czytaj więcej ]

 

4. Rockowo-bluesowo

Maciej Balcar, - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (2000r.), autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy. Ma na koncie solową płytę pt. „CZARNO“, która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz YANINA Iwański i Jose Torres. Album promowały 4 single i 2 teledyski. Wcześniej współpracował z zespołami VICKY VICTIM (metal) i Blues Forever z którym nagrał w 1995 materiał na płytę, nakręcił dwa teledyski (Gniew, Farmer), oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym m.in. w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utwórów na płycie „Amulet“ i nakręcił dwa teledyski ("Wierzę w Siebie", "Biegnę") promujące tę płytę.

[ czytaj więcej ]

 

5. Filmowo

W 11 tygodni, w 22 miastach we wszystkich regionach Polski odbędą się pokazy najlepszych, najczęściej komentowanych i cieszących się największa popularnością filmów 11 Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty, którego sponsorem jest T-Mobile. To wszystko czeka wielbicieli niezależnego i niebanalnego kina wraz z rozpoczęciem trzeciej już edycji programu Nowe Horyzonty Tournée.

[ czytaj więcej ]

 

Sobota

6. Hip-hopowo i urodzinowo

4 lutego 2012 Skate-Europe.com, Andegrand i DK Słowianin zapraszają na Urodziny Skate-Europe.com i Andegrand.

Będzie to NAJWIĘKSZY klubowy szczeciński koncert hip-hopowy w roku 2012! - dumnie zapowiadają organizatorzy. Imprezę poprowadzi Orzeu, oprawą DJ'ską zajmą się legenda szczecińskiego turntablismu - DJ Twister oraz DJ Matek, którzy również zadbają o afterparty na koncercie, które odbędzie się również w DK Słowianin.

[ czytaj więcej ]

7. Elektronicznie

Ekipa RaveRiver nie próżnuje w Nowym. Tym razem w progi klubu Alter Ego zaprasza nie byle kogo - przed Państwem wystąpi najmocniejszy elektroniczny kolektyw ze śląska czyli Elektropunkz w składzie: eleKtromonter i 2vV wspierani przez szczecińskiego producenta i dj'a Robodrum'a. Mieszanina electro, disco, przeszywającego basu i połamanych rytmów - tego wieczoru spodziewajcie się wszystkiego co najlepsze w niekomercyjnych odmianach muzyki. Całości dopełnią lokalni grający z ekipy RR w składzie Olah i Nullptr.

[ czytaj więcej ]

 

8. Poetycko

Cisza Jak Ta to nowoczesne i przebogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, młode, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i klarnetu oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja dopełniają muzyczny całokształt.

[ czytaj więcej ]

 

9. Teatralnie

Czarny Kot Rudy zaprasza na kolejne kręgi wtajemniczenia przy blasku świec i kieliszku wina na wyborny koktajl piosenek, monologów i skeczy. scenariusz, reżyseria, scenografia: Adam Opatowicz kostiumy: Daria Friedrich kierownictwo muzyczne: Krzysztof Baranowski

[ czytaj więcej ]

 

10. Twórczo dla najmłodszych

W sobotnie popołudnie serdecznie zapraszamy do Teatru Lalek "Pleciuga" na Podwieczorek Teatralny. Będzie to spotkanie, podczas którego najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych oraz wyruszą w magiczną podróż z najpiękniejszą, choć nie zawsze znaną, poezją dla dzieci. Podczas najbliższych zajęć dzieci tworzyć będą Królową Śniegu...

[ czytaj więcej ]