Gdzie i kiedy?
zbiórka przy ul. Łokietka 24 przy zakładzie krawca Konrada Woźniaka
piątek, 18 października 2019, 16:30
Za ile?
darmowe
Lubimy chodzić, wiemy, że Wy też. Dlatego zapraszamy na spacer "Z wizytą u rzemieślników", który odbędzie się w ramach Święto Śródmieścia 2019!

 

Wspólne skojarzenie ze Śródmieściem większości mieszkańców bez względu na wiek (poza Pasztecik i Kino Pionier 1907) to RZEMIEŚLNICY. Bez nich pejzaż tej części Szczecina wyglądałby zupełnie inaczej. Odwiedźcie ich z nami - zajrzymy do zakamarków na co dzień niedostępnych i zapytamy o to wszystko, co zawsze chcieliśmy. Jeśli interesuje Was zaplecze tradycyjnego zakładu krawieckiego, modniarskiego czy fryzjerskiego (między innymi ;)) to koniecznie musicie iść z nami!

Przewodniczką będzie jedyna, cudowna, niezastąpiona Justyna Machnik. Przewodnik turystyczny po Szczecinie, założycielka i prezeska stowarzyszenia POMIEŚCIENOGA. Od 2013 r. koordynatorka projektu Kamienice Szczecina (współtwórczyni trasy „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”), od 2018 r. realizuje autorski projekt Szczecin szlakiem PRL (trasa, prywatna wystawa). W latach 2007–2012 dziennikarka Polskiego Radia Szczecin i Szczecin FM. Animatorka wydarzeń kulturalnych. Od 2008 r. w ramach projektu Usługi Dla Ludności odwiedza i dokumentuje stare zakłady rzemieślnicze w Szczecinie. Tu zadziwia i wzrusza wysiłek przetrwania, uwielbienie fachu, „dbałość o reputację”, samozwańcza przestrzeń warsztatowa. Poczyniła o nich materiały radiowe, artykuły, zorganizowała odwiedziny u rzemieślników w ramach festiwalu Spoiwa Kultury, ciekawych ludzi Szczecina wetknęła w witryny zakładowe, co Jakub Bessarab uwiecznił na niezwykłych fotografiach (wystawa w Piwnicy Kana). W 2015 r. w Muzeum Techniki i Komunikacji odbyła się wystawa „Mistrzowie rzemiosła”.

Kobieta-petarda i bombowi rzemieślnicy! Musicie być! Start: 18 października (piątek) o godz. 16:30 przy ul. Łokietka 24 przy zakładzie krawca Konrada Woźniaka. Wstęp WOLNY!

Wydarzenie odbywa się w ramach Święto Śródmieścia 2019! To okazja, by świętować lokalnie i poznawać swoje najbliższe otoczenia w inny niż na co dzień sposób.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin (Szczecin Floating Garden) w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie" (Rewitalizacja Alei Wojska Polskiego w Szczecinie).