Świat nauki zetknie się w CH Ster ze światem magii. Doświadczenia i eksperymenty chemiczne podczas listopadowej Akademii Juniora (w czwartek, 16.11) będą osadzone w świecie inspirowanym przygodami Harry’ego Pottera i lekcjami z warzenia eliksirów w Hogwarcie. Jest też oferta dla młodszych dzieci. Akademia Twórczego Malucha (w sobotę, 18.11) zaprasza do udziału w wypełnionym tańcem i zabawami spektaklu teatralnym „Odlotowy listopad”.

To już tradycja, że CH Ster regularnie przygotowuje wydarzenia dla dzieci. Zajęcia łączą w sobie zabawę z elementami edukacjami, w atrakcyjny sposób pozwalając odkrywać otaczający najmłodszych świat.

Akademia Juniora: „Eliksiry musujące, zmieniające kolor i powodujące chaos”, czyli ekscytujące eksperymenty chemiczne

W CH Ster wszyscy fani Harry’ego Pottera będą mieli okazję, by na chwilę zostać uczniami Hogwartu. – Podczas lekcji eliksirów pod okiem najlepszych wykładowców szkoły dla czarodziejów uwarzymy eliksiry musujące, zmieniające kolor i powodujące chaos. Czy sproszkowany korzeń asfodelusa i nalewka z piołunu wystarczą do przygotowania Eliksiru Prawdy? Przekonajcie się sami! – zapraszają organizatorzy.

Będzie magicznie i to wcale nie za sprawą czarów, tylko potęgi nauki, praw fizyki i chemii. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora dzieci wykonają szereg naukowych sztuczek. Akademia Juniora to bowiem świetna okazja, by rozbudzić w najmłodszych zainteresowanie naukami ścisłymi. Zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne również w szkole

Naukowe warsztaty edukacyjne zaplanowano w czwartek 16 listopada, w godzinach 17-19, w lokalu Ster po Sąsiedzku. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny i nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać. Warto być jednak wcześniej, bo liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność przybycia.

Akademia Twórczego Malucha: „Niesamowita zabawa, pełna tańca, muzyki”

W listopadzie nie może zabraknąć również Akademii Twórczego Malucha. Warsztaty, animacje i gry dla dzieci już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń w CH Ster.

W sobotę 18 listopada nowością będzie spektakl „Odlotowy listopad” (o godzinie 14), w czasie którego dzieci zostaną zaproszone do wspólnej podróży.

– Będzie to niesamowita zabawa, pełna tańca, muzyki, połączona z poznawaniem otaczającego nas świata – zapewniają organizatorzy.Aktywności dla najmłodszych przygotowano jednak zdecydowanie więcej. Już o godzinie 12 rozpoczną się kolorowe animacje dla większych i mniejszych dzieci. Czas będzie można spędzić również w kąciku plastycznym lub w kąciku z grami i zabawami ruchowymi. Będzie też stoisko z malowaniem buziek i skręcaniem baloników.

Zabawa potrwa do godziny 16.

Więcej szczegółów na stronie https://chster.pl/.