Największa w Szczecinie kolekcja publikacji i książek na temat sztuki, nowe designerskie produkty, kawiarnia i nowe miejsce – OK Super wraca i poszerza swoją działalność. Dziś odbędzie się oficjalna inauguracja w nowym miejscu pierwszej i jak do tej pory jedynej w naszym mieście platformy, prezentującej twórczość młodych projektantów. Nowa siedziba OK Super mieści się w TRAFO przy ul. Świętego Ducha 4. Impreza rozpocznie się o 19:00.
- Dziś chcemy zainaugurować nową przestrzeń i pokazać nowy kierunek rozwoju, ze sztuki użytkowej w kierunku sztuki. Będzie można zobaczyć plakaty Julii Mirny. Zaprezentujemy nowe produkty: pościel Hayki, biżuterię, cudowne wazy od Malwiny Konopackiej - opowiada Patryk Paluszek, współwłaściciel OK Super.

W odpowiedni nastrój zwiedzających będzie wprowadzał set dj Canalii. – To w naszej opinii najprzyjemniejsze housowe granie. Przygotowaliśmy również rozgrzewające napoje procentowe, by lepiej wprowadzić gości w atmosferę – wyjaśnia Paluszek. – Zaś Francuzka Piekarnia przygotowała dla nas przekąski słodkie i słone, w naszych barwach.

Z klimatu plażowego przenosimy się do dżungli

Wcześniej show room mieścił się na Bulwarach Gdańskich, gdzie wszystko było utrzymane w klimacie plażowym. W wakacje znajdowała się tam nawet plaża z piaskiem. Teraz, twórcy postanowili utrzymać wszystko w klimacie dżungli. - Będzie można usiąść w kawiarni, napić się pysznej kawy, świeżo wyciskanego soku, zjeść kanapkę, poczytać książki designerskie, czy też nabyć magazyn – o idei opowiada Patryk. Tak jak poprzednio będą czynni codziennie z wyłączeniem poniedziałku.

Akcja w sztuce
Właściciele nie chcą tylko prezentować sztuki, ale też organizować wydarzenia, tak by powstała akcja w sztuce. - W marcu planujemy spotkanie crowdfundingowe, na którym Marcin Galicki ze wspieram.to, specjalny gość oraz ja będziemy opowiadać o kampaniach społecznościowych. Chcemy dostarczyć w ten sposób praktycznej wiedzy zainteresowanym twórcom - opowiada Patryk. W przestrzeni OK Super będzie można zobaczyć projekty zrealizowane na wspieram.to. Wkrótce Akademia Sztuki otworzy nowy kierunek – projektowanie ubrań. Zainteresowani tym przedmiotem będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach ilustracji mody ze zdolną projektantką i ilustratorką Eleną Ciupriną.

W czerwcu zainaugurowany zostanie ogród społecznościowy, a w lipcu odbędzie się druga edycja OK Super Market, którego formuła zostanie poszerzona i wydłużona o drugi dzień. Będzie to również swoiste zamknięcie sezonu. We wrześniu w przestrzeniach TRAFO odbędzie się aukcja młodej sztuki. - Dzięki takiemu partnerowi jakim jest Trafostacja Sztuki, możemy rozwijać swoją działalność i nie tylko „brać”, ale także generować wydarzenia, promować, tworzyć, by była akcja w sztuce – puentuje Paluszek.

Oficjalne otwarcie nowego OK Super odbędzie się dziś, 19 lutego o godzinie 19:00 w TRAFO ul. Świętego Ducha 4.