Pięć pełnych dużych worków śmieci z Deptaku Bogusława zebrała dziś z samego rana ekipa „Piwa Pod Chmurką”. Porządkowanie zabrało około 20 minut, a do akcji chętnie przyłączyli się „tubylcy”. Po co ta akcja?

 

Happening miał na celu zmianę mentalności bywalców deptaku. Chcieliśmy przekonać się jak wygląda Deptak po wieczorze i dać przykład, że wystarczą dobre chęci by w kilka chwil doprowadzić go do porządku. - mówi Łukasz Sielski, który wraz z Łukaszem Kadłubowskim o 6:00 rano rozpoczęli sprzątanie. Po opublikowaniu materiału o akcji na naszej stronie to co nas ucieszyło najbardziej, to że daliśmy innym organizacjom takim jak Planeta EGOS argumenty za wywalczeniem większej ilości koszy na śmieci na Deptaku – dodaje Łukasz.

Worki zapełniły się szklanymi butelkami, paczkami po papierosach, butelkami plastikowymi, opakowaniami po chipsach, stłuczkami, a także elementami garderoby (np. damski pasek od płaszcza).

Mam nadzieję, że następnym razem gdy wybierzemy się na Deptak będziemy mogli na was liczyć oraz, że Pani odpowiedzialna za czystość na Deptaku ucieszy się, że odwaliliśmy kawał roboty za nią – przepraszamy, ale nie wiedzieliśmy co zrobić z workami dlatego zebraliśmy je obok siebie, tak by łatwo było je zebrać z ulicy. Przed następnym razem spytamy ZUKu jak profesjonalnie pomóc im, w doprowadzeniu Deptaku do porządku.­ brzmi podsumowanie z relacji z happeningu na stronie PiwoPodChmurka.pl.

O akcji „Piwo Pod Chmurką” (jej narodzinach i celach) pisaliśmy już wcześniej na wSzczecinie.pl:

Piwo pod chmurką bez mandatu? [wideo]