Budowa biurowców Storrady Park Offices jest już na finiszu. W marcu do budynków zlokalizowanych nieopodal Wałów Chrobrego, wprowadzą się pierwsi najemcy.
Córka Mieszka I patronką biurowców
Biurowce zlokalizowane przy ul. Storrady Świętosławy swoją nazwę wzięły właśnie od alejki, przy której je wybudowano. Sygryda Storrada, czyli polska Świętosława miała być córką Mieszka I i Dobrawy, a która poprzez małżeństwo z Erykiem Zwycięskim została królową kolejno Szwecji, Danii i Norwegii. Czy z tych właśnie państw pochodzą firmy, które wynajmują powierzchnie w tych budynkach? Na razie nie wiadomo. Pojawiły się jedynie informacje z jakich branż pochodzą pierwsi najemcy: IT, projektowej i tzw. zielonej energii.

Zderzenie nowoczesności ze starym budownictwem

Pierwszy, zdecydowanie większy z biurowców (prawie 7 tys. m kw.) powstał na bazie pięciopiętrowego, dziewiętnastowiecznego budynku elektrowni. Od strony ul. Jana z Kolna z widokiem na Odrę zlokalizowano w biurowcu tzw. open space, czyli otwartą przestrzeń cieszącą się zainteresowaniem głównie wśród większych firm. Natomiast od ul. Storrady w kierunku Parku Żeromskiego zdecydowano się na mniejsze lokale biurowe o powierzchni dużego mieszkania każdy (58-90 m kw). Na czwartym piętrze skonstruowano przeszklone atrium z wygodnymi kanapami i kojąca zielenią. Można rzec, że budynek jest dosłownym zderzeniem nowoczesności z dziewiętnastowieczną architekturą.

Przeszklona Szpilka

Drugi z biurowców, sześciopiętrowy o powierzchni 600 m kw., inwestor Gryf Development nazwał pieszczotliwie "Szpilką". Ukryty za swoim większym bratem przykuwa wzrok swoją strzelistością. Szpilka jest przeszklona i przylegają do niej dwa pawilony o konstrukcji szkieletowej przeznaczone na lokale handlowo-usługowe.

Poza wymienionymi biurowcami zmodernizowano przylegającą do kompleksu kamienicę, którą na stronie inwestora wymienia się jako budynek C.

W marcu do biurowców wprowadzą się pierwsi najemcy. Wynajęto już jedną czwartą powierzchni kompleksu.