4 dni, 6 drużyn, 23 zadania i jeden wspólny cel – dotrzeć jak najszybciej do Mikołajek i zdobyć największą liczbę punktów. Ruszył I Rajd Autostopowicza Wydziału Nauk o Ziemi US.

 

Inicjatywa, w ramach której autostopowicze dotrą do Mikołajek wzbogaciła V edycję Tygodnia Ziemi. Zwycięska drużyna nie tylko jako pierwsza musi dotrzeć na metę, ale również zdobyć największą liczbę punktów.

Przygotowaliśmy dla uczestników rajdu 23 zadania w 22 miejscowościach. Mają na ich zrealizowanie 4 dni, każdy musi sobie obrać własną strategię, ponieważ zadania są różnie punktowane. Uczestnicy nie wiedzą jakie zadania na nich czekają. - informuje Aleksandra Pieleszko z Wydziału Nauk o Ziemi US.

Mają na to czas do poniedziałku 29 kwietnia do godziny 12:00. Nie przybycie do Mikołajek w wyznaczonym terminie, będzie skutkowało odejmowaniem punktu za każdą godzinę opóźnienia i tym samym zmniejszaniem szans na zwycięstwo.

6 dwuosobowych zespołów wyruszyło w podróż dzisiaj chwilę po godzinie 10:00 sprzed budynku Wydziału Nauk o Ziemi. Motywowani możliwością przeżycia niezapomnianej przygody, chęcią zwiedzenia terenów północnej Polski oraz szansą poznania nowych miejsc i ludzi będą ze sobą rywalizować na trasie między zachodem a wschodem Polski. Ich poczynania będzie można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.rajd.univ.szczecin.pl oraz Facebooku https://www.facebook.com/wnozus?fref=ts.

Rajd Autostopowicza kończy cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Światowego Dnia Ziemi. Przypadające na 22 kwietnia święto obchodzone jest przez szczecińskich studentów przez cały tydzień. Obchody zainicjowała sobotnia akcja „Kwiat za grat”, podczas której elektroodpady można było wymienić na rośliny. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Poza tym w ramach Tygodnia Ziemi odbyły się wykłady i spotkania z podróżnikami, opowiadającymi autentyczne historie ze swoich egzotycznych wypraw. Można było również bezpłatnie zwiedzić Muzeum Geologiczne oraz dawną fabrykę benzyny syntetycznej w Policach.