Szczecińska katedra, pl. Orła Białego z posągiem Flory, domki profesorskie. To przykłady miejsc, które można poznać dzięki aplikacji Explore Szczecin. Platforma pomaga w zwiedzaniu miasta. Ciekawostki na temat odwiedzanych lokalizacji zdradza lektor. Oprogramowanie można pobrać bezpłatnie.

Miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia rozpoczęła akcję promocyjną aplikacji Explore Szczecin. Urzędnicy odpowiadają na potrzeby turystów i mieszkańców. Chcą, żeby za pośrednictwem programu można było poznać Szczecin na nowo. Explore Szczecin to projekt, który będzie rozwijany. Właśnie dlatego potrzebne są opinie użytkowników. Tym razem w ich role wcielili się dziennikarze portalu wSzczecinie.pl.

Trasy turystyczne w kieszeni

Przewodnik od Żeglugi Szczecińskiej, oprócz opisów atrakcji Szczecina, posiada także zbiór tras turystycznych. Od teraz można nimi podróżować ze smartfonem w dłoni. Do tego lektor zwróci naszą uwagę na interesujące miejsca, które będziemy mijać podczas pieszego spaceru czy wycieczki rowerowej. Najdłuższa trasa turystyczna liczy 10 kilometrów długości. Na miejskim szlaku znajdziemy m.in. gmach poczty, Koszary Bramy Ślimaczej, Aleję Żeglarzy. Najkrótsza wycieczka, którą znajdziemy w aplikacji, to kilometrowy spacer przez „historyczne Nowe Miasto”.

Aplikacja Explore Szczecin potrzebuje kilku usprawnień. To przede wszystkim historia przeglądania, żeby można było „odhaczyć” odwiedzone wcześniej lokalizacje. Mówimy o tym w materiale wideo przygotowanym we współpracy z ŻSTW.

https://visitszczecin.eu/pl