W dawnej lokomotywowni przy Dworcu Głównym przez lata bawiły się tysiące szczecinian. Najpierw była Lokomotywa, która dorobiła się statusu klubu kultowego, a później również cieszące się popularnością: Black Pearl, Heya i Peron 5. To już jednak koniec imprezowej historii tego miejsca. Właściciel obiektu przy ul. Czarnieckiego 8i - PKP Polskie Linie Kolejowe – nie będzie już go wynajmować klubom, tylko przeznaczy na własne cele.

Od ostatniego koncertu w Peronie 5. minęły już ponad trzy miesiące. PKP PLK nie przedłużyły właścicielom klubu umowy dzierżawy. To dlatego, że dawna lokomotywownia znów ma służyć kolejarzom.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują wykorzystanie wszystkich pomieszczeń budynku lokomotywowni na swoje cele, w tym do garażowania samochodów i pojazdów szynowych oraz jako zaplecze warsztatowe. Budynek w całości będzie wykorzystywany przez PKP PLK od pierwszego kwartału 2020 r. – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

To nie pierwsze znane miejsce, które w ostatnich miesiącach znika z imprezowej mapy Szczecina. Niedawno ze względu na zły stan budynku zamknięto K4 przy ul. Kolumba. W miejscu słynnego Soho przy al. Bohaterów Warszawy jest teraz Biedronka. Na razie nie działa również Słowianin przy ul. Korzeniowskiego, który czeka na wykonanie niezbędnego remontu.