Firma Siemaszko nabyła przedwojenną kamienicę przy ul. Malczewskiego, stojącą tuż przy „Galaxy”. Transakcję przeprowadziła firma Baszta Nieruchomości.

Kamienica przy ul. Malczewskiego od kilku lat stoi pusta, czekając na niezbędny remont. W 2016 roku trafiła w prywatne ręce. Prac renowacyjnych jednak nie przeprowadzono, a budynek ponownie został wystawiony na sprzedaż. Kupił go jeden z większych lokalnych deweloperów – firma Siemaszko.

O sfinalizowaniu sprzedaży poinformował za pośrednictwem facebooka Piotr Droński, prezes firmy Baszta Nieruchomości.

„Razem z moją siostrą Małgosią, przy wsparciu naszej mamy zamknęliśmy wczoraj (15 stycznia) transakcje sprzedaży dużej kamienicy (1600 m2) położonej w samym centrum Szczecina na równie dużej działce (2900 m) tuż obok CH GALAXY. 

Tylko nasz lokalny Donald Trump czyli deweloper Leszek Siemaszko mógł dać się przez nas namówić, aby bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, kreatywności i możliwościach finansowych wyremontować i rozbudować tak wyjątkowy, ale i też wymagający budynek. Lokalizacja najlepsza z możliwych.

Swoją pracą wpływamy na to, że w naszym mieście staje się ładniej. Wiemy, że za 3 lata będzie tu elegancko i luksusowo. Miasto nie mogło dostać lepszego inwestora jak uznana i wiarygodna firma Leszka Siemaszko.” 

Kamienica przy ul. Malczewskiego wpisana jest do rejestru zabytków. Jako jedyna w tej okolicy przetrwała wojnę.