"To jeden z najciekawszych, a zarazem najsłabiej penetrowanych turystycznie terenów nad Odrą". Jak malownicze Międzyodrze prezentuje się z góry będzie można zobaczyć w najnowszym odcinku „Polski z góry”. Planete+ zaprasza na podniebną podróż od zachodniopomorskiej wsi Widuchowa aż do Jeziora Dąbie w Szczecinie.

"Polska z góry" to dwunastoodcinkowy serial dokumentalny przygotowany przez Planete+. Twórcy programu zainspirowani popularną zagraniczną serią „Świat z góry”, postanowili pokazać nasz kraj w równie atrakcyjny sposób. Pracując nad serialem przemierzyli w sumie 8 tys. kilometrów, odwiedzili 50 malowniczych miejscowości z różnych regionów Polski i nakręcili blisko 400 godzin zdjęciowych.

„„Polska z góry” zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy” – przekonują twórcy programu.


MiędzyodrzeNiezwykle ciekawie zapowiada się drugi odcinek serii, który Planete+ pokaże już w poniedziałek, 28 sierpnia, o godzinie 18: 30. Jego bohaterem będzie malownicze rozlewisko Odry.

Jak czytamy w zapowiedzi, „widzowie będą mieli okazję odkryć bogactwo naturalne równiny zalewowej dolnej Odry, położonej między jej zachodnim i wschodnim ramieniem. Nazywany Międzyodrzem obszar jest jednym z najciekawszych, a zarazem najsłabiej penetrowanych turystycznie terenów nad Odrą. Swój początek bierze w rozwidleniu Odry w okolicach wsi Widuchowa, a koniec w ujściu rzeki do Jeziora Dąbie w Szczecinie. Jak prezentuje się ten wyjątkowy w skali europejskiej ekosystem z lotu ptaka? Jakie tajemnice skrywa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania 28 sierpnia o godzinie 18:30 w najnowszej produkcji Planete+”.


okolice Jeziora Dąbie
Siadło Dolne


Widuchowa