Podczas przebudowy stadionu Pogoni, w miejscu trybun na łuku, odsłonięto wejście do schronu z czasów II wojny światowej. Obiektowi z bliska przyjrzała się ekipa „Podziemnego Szczecina”, która przygotowała z tej wyprawy krótki film.

Informacja o odkopanym wejściu do tunelu pojawiła się w środę. Początkowo Urząd Miasta pisał w oficjalnym komunikacie, że to tajemniczy „kanał techniczny”. Miłośnicy szczecińskich podziemi nie mieli jednak wątpliwości, że to typowy schron z czasów II wojny światowej, zbudowany z prefabrykowanych belek. Dlatego zajmująca się eksploracją takich miejsc ekipa „Podziemnego Szczecina” bardzo szybko zorganizowała wyprawę. Relacja z wejścia została opublikowana w Gazecie Wyborczej.

Na udostępnionym przez nich filmiku widzimy, że schron jest bardzo podobny do wielu innych takich obiektów w Szczecinie. Ciekawostką jest rysunek na ścianie, który prawdopodobnie wykonali radzieccy robotnicy przymusowi.

„Podziemny Szczecin” to przede wszystkim Andrzej Kraśnicki Jr, Michał Rembas i Izabela Rosa-Grygorowicz. Wspólnie przygotowali już trzy książki, w których opowiadają o najciekawszych podziemiach w Szczecinie.