Deweloperzy - MLP Group i J.W. Construction Holding - wspólnie wybudują w Szczecinie nowe centrum logistyczne z powierzchnią magazynową wynoszącą około 60 tys. mkw. Obiekty powstaną na 20-hektarowym terenie przy ul. Lubeckiego 1A, w okolicach wiaduktu. Zdarza się, że starsi mieszkańcy wciąż nazywają to miejsce doliną śmierci, ze względu na opowieści z lat powojennych o częstych napadach w tej okolicy.

Za komercjalizację i zarządzanie obiektem będzie odpowiadać MLP Group. To deweloper od lat działający na rynku nieruchomości magazynowych. Grupa prowadzi obecnie w Polsce osiem wyspecjalizowanych parków logistycznych (m.in. w Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie). Teraz wchodzą na rynek w Szczecinie.

– Obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania najmem nowoczesnych powierzchni w regionie Szczecina. Dlatego chcemy wprowadzić do naszej oferty obiekty na tym stosunkowo niewielkim, ale bardzo perspektywicznym rynku magazynowym.  Jesteśmy  przekonani,  że  doskonałe połączenia komunikacyjne,  szeroki  dostęp  do  potencjalnych  pracowników oraz  wysoki  standard  obiektów magazynowych  przyciągną  najemców.  Lokalizacja parku jest  szczególnie  atrakcyjna  dla  klientów produkcyjnych i logistycznych – mówi Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group S.A.Inwestycja joint venture

Działka przy ul. Lubeckiego 1A należy do J.W. Construction Holding. Deweloper kupił ją w 2007 roku od syndyka masy upadłościowej Stoczni Szczecińskiej Porta Holding S.A. Za 32,4 mln zł nabył udziały w spółce Porta Transport, do której należało prawo do użytkowania wieczystego tej nieruchomości. W postoczniowych obiektach wynajmowano powierzchnie magazynowe, biurowe i warsztatowe. Nowe centrum logistyczne powstanie w ramach współpracy joint venture między MLP Gróup a J.W. Contruction Holding.

- To nasz pierwszy projekt realizowany wspólnie z MLP Group. Na posiadanych gruntach budujemy przede wszystkim inwestycje mieszkaniowe, ale jesteśmy aktywni także w segmencie nieruchomości komercyjnych. Jestem przekonany, że duże doświadczenie naszego nowego partnera biznesowego  w branży  magazynowej  zapewni  sukces  przygotowywanej  w  Szczecinie  inwestycji  logistycznej – uważa Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.

J.W. Construction oddało już w Szczecinie do użytku hotel Dana, który powstał w odnowionym budynku dawnej szwalni. Teraz buduje obok niego wysokościowiec - Hanza Tower.

Skąd wzięła się dolina śmierci?

Tuż po wojnie wiadukt przy ul. Lubeckiego był zniszczony. Mieszkańcy północnych dzielnic w drodze do śródmieścia musieli zejść w dół i przejść nieoświetloną ścieżką. Podobno dochodziło tam do wielu napadów, stad nazwa - dolina śmierci, która przylgnęła do tej okolicy. Pisze o niej w swoich wspomnieniach prezydent Piotr Zaremba. Trudno dziś jednak jednoznacznie stwierdzić ile w rozpuszczanych plotkach było miejskiej legendy, a ile faktów. Więcej o dolinie śmierci tutaj