Dwukondygnacyjny obiekt na 100-120 miejsc parkingowych ma powstać przy skarpie między ulicami Dworcową i Rybacką. Kontrowersje wzbudziły pierwsze wizualizacje, które pokazuje jak parkingowiec wyglądałby wśród zabudowy Starego Miasta.

Wstępne wizualizacje (ostateczny projekt ma dopiero powstać) opublikowała na swoim profilu facebookowym Rada Osiedla Stare Miasto.

„U zbiegu ulic Dworcowej i Rybackiej planuje się parkingowiec. To już kolejne podejście Miasta do budowy parkingowca na tym terenie, wcześniejszą zabudowę planowała Spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, jednak udało się nam uniknąć tej budowy. W tej sprawie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta o terminie poinformujemy” – napisali osiedlowi radni.

Bardzo szybko pod postem rozgorzała gorącą dyskusja. Sprzeciw wobec realizacji parkingowca w takiej formie i w tym miejscu zapowiedziały już szczecińskiego ruchy miejskie.

„Szykuje się ponowna batalia o ocalenie terenu u zbiegu ul. Rybackiej i Dworcowej przed powstaniem parkingowca - straszydła. Stanowczo sprzeciwiamy się powstaniu tego obiektu w tak cennym miejscu. Nie zostawimy tak tej sprawy!” – ogłosił na swoim profilu SENS, Stowarzyszenie Nowoczesnego i Estetycznego Szczecina”.

„To nie żart. Miasto wróciło do koncepcji wielkiego parkingowca u zbiegu ulic Dworcowej i Rybackiej. Powinniśmy stawiać na strefy piesze, zieleń i uspokajanie ruchu, a nie wielkie parkingowce, które są jego generatorami! Prezydent Szczecina tkwi w paradygmacie lat 70. ubiegłego wieku i buduje nam miasto dla samochodów, a nie ludzi. Nie zgadzamy się na to!” – czytamy z kolei na profilu inicjatywy Nowy Szczecin.

Miejscy urzędnicy przedstawili w ostatnich dniach dwie lokalizacje, w których planowana jest budowa parkingowców. Drugą jest teren przy ul. Potulickiej w pobliżu pętli tramwajowej.