Trwa przebudowa Estakady Pomorskiej w ciągu ul. Gdańskiej. W przyszłym tygodniu planowane są zmiany w organizacji ruchu.

 

W nocy z 27 na 28 stycznia (środa/czwartek) będą utrudnienia na fragmencie Estakady Pomorskiej. Na czas prac, jezdnia wyjazdowa z centrum zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu.

We wtorek, 26 stycznia, zamknięta zostanie jezdnia wspomagająca ulicy Gdańskiej, od wlotu w kierunku do centrum miasta do wysokości ulicy Górnośląskiej. W piątek, 29 stycznia, planowane jest wyłączenie z ruchu fragmentu innej jezdni wspomagającej ulicy Gdańskiej – od wjazdu do elektrociepłowni do wylotu w kierunku centrum miasta.

Estakada Pomorska to fragment ul. Gdańskiej na wysokości elektrowni. Zbudowano ją w 1972 r., puszczając główny ruch górą, nad portowymi bocznicami kolejowymi. Inwestycja obejmuje również jezdnie pomocnicze, które obsługują tereny usytuowane przy basenach portowych (strona północna) oraz obszary przemysłowe i ogrody działkowe położone pomiędzy Estakadą a Rzeką Regaliczką i obszarem linii kolejowych (strona południowa).

Prace mają potrwać co najmniej dwa lata (ruszyły w październiku 2020 r.). Wykonawcą jest firma Strabag, która otrzyma za nie 44,7 mln zł.