Na tle masztów i Wałów Chrobrego, przy wielkim napisie #SZCZECIN. Być może jeszcze w tym roku takie zdjęcie będzie mógł zrobić każdy mieszkaniec i turysta.

Wielki napis #SZCZECIN stanie na Łasztowni na wysokości mariny. Poinformował o tym na facebooku Przemysław Słowik, pomysłodawca projektu, który znalazł uznanie mieszkańców podczas głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

„Doszliśmy do porozumienia z Urzędem Miejskim co do miejsca w którym ma stanąć napis. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, będzie to bulwar na Łasztowni na wysokości mariny (niebieski punkt na zdjęciu satelitarnym). W ten sposób napis będzie komponował się z panoramą Wałów Chrobrego” – napisał Przemysław Słowik.

Gdy zgłaszano projekt brano pod uwagę jeszcze dwie inne lokalizacje: pas zieleni przy zjeździe z Trasy Zamkowej na wysokości Teatru Kana i miejsce po dawnym Pomniku Wdzięczności.

Podobne wielkie napisy są atrakcją turystyczną m.in. Berlina, Amsterdamu czy Budapesztu.

Jak będzie wyglądał szczeciński hasztag?

„Projekt został już zgłoszony do Akademii Sztuki w Szczecinie, która to rozpisze konkurs na wyłonienie najlepszej koncepcji napisu. Mam nadzieję, że jeszcze na koniec lata tego roku napis stanie na Łasztowni. Trzymajcie kciuki!” – napisał Przemysław Słowik.

Pomysł ustawienia wielkiego napisu #SZCZECIN zwyciężył w głosowaniu SBO 2018 na zadania dzielnicowe małe w Śródmieściu. Oddanego na niego 946 głosów.