Setki szczecinian przybyły w środowy wieczór na plac Solidarności, aby włączyć się w akcję „Największe Serce Świata”.

„Mając w pamięci ostatnie słowa Pana prezydenta, które dla nas stały się testamentem, chcielibyśmy, by ten czas mimo bólu w sercach i poczucia ogromnej straty był czasem dzielenia się dobrem” - przekonywali organizatorzy w oficjalnej zapowiedzi spotkania.

Wieczorne spotkanie na pl. Solidarności rozpoczęło się o godz. 20:00. Przybyli licznie szczecinianie najpierw wysłuchali utworu "The sound of silence". Następnie z przyniesionych zniczy i świec zaczęli układać wielkie serce.

„Największe Serce Świata” to ogólnopolska akcja. Organizatorem wydarzenia w Szczecinie był zachodniopomorski Komitet Obrony Demokracji.

W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która będzie obowiązywała od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00. W związku z tym część wydarzeń planowanych na ten weekend została odwołana. Szczegóły tutaj

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek w szpitalu na skutek obrażeń po ataku nożownika. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20.00 w Gdańsku, przed tradycyjnym „Światełkiem do nieba” wieńczącym finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany przez 27-letniego mężczyznę, jak ustalili później lekarze prezydentowi zadano trzy ciosy nożem. Miał 53 lata.