W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która będzie obowiązywała od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00. Poniżej lista odwołanych imprez i wydarzeń w Szczecinie.

Uwaga! Informacje będziemy aktualizować na bieżąco.

FESTIWAL AKUSTYCZEŃ 2019 – ZMIANY W PROGRAMIE

Po dwukrotnych modyfikacjach tak prezentuje się ostateczny plan Festiwalu Akustyczeń:

Koncert BAiKA, który miał się odbyć w piątek, 18 stycznia, zostaje przeniesiony na niedzielę, 20 stycznia, na godzinę 18:00. Miejsce koncertu nie ulega zmianie - Teatr Kana.

Koncert Marszałka odbędzie się bez zmian, tj. 19 stycznia o godz. 22:30 w Piwnica Kany. Do Marszałka dołączy Bajzel, zatem piątkowy koncert Bajzel nie odbędzie się.

Koncert zespołu Naprawdę, który miał wystąpić w sobotę, 19 stycznia, nie odbędzie się, szczegóły dotyczące nowego terminu zostaną podane niebawem.

Zespół ETA, który miał wystąpić 18 stycznia o godz. 19:00 w Rocker Club nie odbędzie się, szczegóły dotyczące nowego terminu będą znane wkrótce.

Zespół Chemia zagra normalnie, tj. 19 stycznia o godz. 19:00 - Scena Nowy Browar.

Koncert Budyń & Chango również bez zmian, tj. 19 stycznia o godz. 21:00 - Teatr Kana.

KONCERT DE MONO – OSIECKA w Filharmonii PRZEŁOŻONY

Koncert De Mono – Osiecka, który 19 stycznia miał się odbyć w Filharmonii w Szczecinie został przeniesiony na środę, 29 maja, na godz. 19:00. Zakupione bilety będą obowiązywały w nowym terminie. W przypadku pytań dotyczących zwrotów biletów można kontaktować się z Organizatorem Adria Art pod numerem telefonu 605 555 676 lub mailowo: info@adria-art.pl

MUSICAL METRO w Netto Arenie PRZEŁOŻONY

W nowym terminie wystawiony zostanie również pierwotnie zaplanowany na sobotę Musical Metro. Spektakl w szczecińskiej Netto Arenie będzie można obejrzeć 16 czerwca. „W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku i zapowiadaną żałobą narodową, czujemy się w obowiązku odwołać sobotnie wystawienie Musicalu METRO w Netto Arenie. Po konsultacjach z zarządem NETTO Areny oraz teatrem BUFFO ustalono, że Musical METRO zostanie wystawiony w szczecińskiej hali 16 czerwca (niedziela) o godzinie 16:00. Jest to jedyny dostępny termin odpowiadający wszystkim stronom organizacyjnym. Zakupione bilety zachowują swoją ważność. W przypadku zwrotów prosimy o kontakt bezpośrednio z punktami sprzedaży” - informuje organizator, Piotr Jeziorski.

SETNY KONCERT TEGO SŁUCHAM w Domku Grabarza PRZEŁOŻONY

Setny koncert cyklu Tego Słucham, podczas którego wystąpią synth-punkowy skład z Czech München Konflikt oraz gorzowski duet Orzeł i Reszka przełożony z piątku na sobotę, 19 stycznia. Godzina rozpoczęcia koncertu pozostaje bez zmian (19:00).

RECITAL JACKA BORKOWSKIEGO w Klubie Delta ODWOŁANY

Z kolei sobotni recital Jacka Borkowskiego „Żyłem jak chciałem” w Klubie Delta został odwołany.

ODWOŁANE WYDARZENIA w Zamku Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich odwołuje zaplanowane na piątek i sobotę, 18 i 19 stycznia, prezentacje spektaklu „Moja ABBA” oraz projekcje filmu „Oni” w Kinie Zamek. „W tych dniach w Zamku odbędzie się wyłącznie spektakl gościnny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6 lat „Sen Marudy” (sobota o godz. 10.00, sala Kina Zamek) oraz spotkanie "Zamkowe Podróże Literackie" (piątek o godz. 17.00, Sala Literacka). Wyłączona zostanie również cała świąteczna iluminacja Zamku” – informuje Monika Adamowska, rzecznik prasowy Zamku. Będzie można zwiedzać zamkowe wystawy.

ODWOŁANE SPEKTAKLE w SZCZECIŃSKICH TEATRACH

Teatr Lalek Pleciuga odwołuje zaplanowany na piątek, 18 stycznia, spektakl dla dorosłych pt. „Don Juan, czyli...”. W celu zwrotu biletów lub rezerwacji miejsc w innym terminie, należy kontaktować się z biurem obsługi widzów.

Teatr „nie ma” odwołuje piątkowy spektakl pt. „Genialny plan”, który miał być wystawiony w Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Szwoleżerów 18a.

Teatr Kameralny sobotnie przedstawienie pt. "Okiem Starszego Pana" przełożył na niedzielę, 20 stycznia, na godz. 17:00.

Teatr Współczesny w Szczecinie odwołuje piątkowy spektakl "Seks dla opornych". Wszystkie osoby, które kupiły bilet na ten termin, proszone są o kontakt w sprawie zwrotu lub przesunięcia terminu - telefonicznie (91 489 23 23) lub osobiście (w kasie teatru przy Wałach Chrobrego) najpóźniej do 27 stycznia. Spektakl w sobotę zostanie zagrany zgodnie z repertuarem.

Wszystkie spektakle zaplanowane na 19 stycznia odwołuje również Teatr Polski w Szczecinie. Posiadacze biletów na ten termin proszeni są o kontakt z kasą teatru pod nr tel: 91 4 33 00 90.

PREMIERA w OPERZE BEZ BANKIETU

Zaplanowana na sobotę, 19 stycznia, premiera „Procesu” Philipa Glassa w Operze na Zamku odbędzie się. Jak zaznacza Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzecznik prasowy instytucji, „jest to opera kameralna, oparta na mrocznej, opresyjnej powieści Franza Kafki. Dzieło Philipa Glassa, w którym Józef K. sam wytacza sobie proces w żaden sposób nie wpisuje się w tematykę imprez rozrywkowych, jest opowieścią prowokującą do zatrzymania się, zastanowienia nad sobą i własnym życiem”. Przed spektaklem Dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel wygłosi krótkie przemówienie i poprosi publiczność o powstanie i uczczenie minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Odwołano natomiast bankiet po premierze.