Z nieoficjalnych informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że Sławomir Nitras, poseł Koalicji Obywatelskiej ze Szczecina ma być jednym z najważniejszych członków sztabu Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta RP. Polityk potwierdził współpracę z Trzaskowskim we wtorkowej audycji "W rytmie wydarzeń" na antenie Radia Plus Szczecin.

Sławomir Nitras na antenie Radia Plus potwierdził, że będzie członkiem sztabu wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP.

– Tak, będę w sztabie wyborczym Rafała Trzaskowskiego, ale to nie znaczy, że aspiruję do jakiś szczególnych funkcji. Interesuje mnie to, żeby wspomóc w pracy zespół i na pewno nie będę szefem sztabu – powiedział Nitras.

Wcześniej zapytany o termin wyborów prezydenckich stwierdził: – To jest niepoważne. Żyjemy w państwie, gdzie na miesiąc przed wyborami nie ma daty wyborów, a wszyscy udają, że nie ma kampanii wyborczej. Premier Morawiecki nie drukuje orzeczenia PKW o wyborach, a Pani marszałek Witek nie zwołuje wyborów, to jest skala upadku państwa polskiego pod rządami PiS. Władza nie potrafi przeprowadzić wyborów.

Z kolei Prawo i Sprawiedliwość oskarża Senat o "obstrukcję" i zbyt długie prace nad ustawą. Poseł Nitras na pytanie o tempo senackich prac odpowiedział: – Sejm i Senat to nie są instytucje, które mają pracować szybko, a mają pracować dobrze.

W minioną sobotę Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, był gościem programu "Studio wSzczecinie.pl". W czasie rozmowy potwierdził, że w zbliżającej się kampanii będzie blisko współpracować z zachodniopomorskimi parlamentarzystami.